Pokoje w górach

(51)

Pokoje do wynajęcia w górach na sezon 2022

Nawet kiedy dawne pasterskie hale w Tatrach już całkiem zarosną, kiedy Zakopane całkiem się skomercjalizuje i odstawi prawdziwą góralszczyznę na boczny tor, kiedy beskidzka Wisła straci prawo do pobierania opłaty klimatycznej - to i tak na turystów w górach pokoje będą wciąż czekać. Góry posiadają bowiem tyle magii, że nie sposób im się oprzeć. Swoją drogą, to do urzeczywistnienia takich apokaliptycznych scenariuszy jeszcze bardzo daleko. Wręcz przeciwnie, oferta turystyczna i baza noclegowa w miejscowościach takich jak Szklarska Poręba czy Białka Tatrzańska z roku na rok się poprawia, a pokoje w górach w swym ogóle stają się coraz ładniejsze i wygodniejsze.

Pokoje do wynajęcia w górach na sezon 2022

Szykując się na wypoczynkowy wyjazd w wyżej położone rejony, większość z nas myśli właśnie o czymś takim. Rzecz jasna pokój pokojowi w górach nierówny - zupełnie inaczej od szeroko pojętej strony mieszkaniowej będzie wyglądał pobyt w cztero- czy pięciogwiazdkowym hotelu, a inaczej w sezonie 2022 prezentują się prywatne kwatery na wynajem u rodowitych górali. Nowoczesność kontra tradycja, luksusy przeciwko rozwiązaniom skromniejszym, ale godnym. Wybór konkretnego pokoju w górach nie zależy li tylko od budżetu. Równie ważne, a czasami jeszcze istotniejsze są preferencje osób przyjeżdżających skorzystać ze stoków narciarskich, pięknych tras pieszych, rowerowych oraz pozostałych walorów górskich miejscowości. 

Wolne pokoje do wynajęcia w górach

Najprostszy pokój w górach ma za zadanie zapewnić przede wszystkim jak najbardziej komfortowe warunki sypialniane, no i w miarę możliwości pomieścić wszystkie bagaże, które przywożą ze sobą turyści. W ostateczności wystarczy jakiś osobny kącik na torbę, z której będzie się wyciągać potrzebne w danej chwili rzeczy. W wersji najbardziej złożonej, “wypasionej” i kosztownej, pokoje w górach blisko stoku mogą mieć własne jacuzzi, barek (pełny), najnowocześniejsze sprzęty RTV i gadżety rozrywkowe… Każdy znajdzie coś, co spełni oczekiwania jego i najbliższych. Ostatnie co można powiedzieć o pokojach w górach to to, że wszystkie są do siebie podobne i cierpią na zasadniczy brak różnorodności. Wraz z szeroką skalą dostępnych standardów, w 2022 roku równie duży jest zakres cenowy. Wolne pokoje do wynajęcia w górach zazwyczaj trzeba rezerwować jeszcze przed sezonem - rezerwacja na ostatnią chwilę kosztować będzie zapewne więcej.

Pokoje gościnne blisko szlaków

W zależności od lokalizacji, typu obiektu noclegowego, części sezonu i wygód, za pokoje gościnne w górach z wyżywieniem płaci się od dwudziestu kilku do ponad pięciuset, a czasami nawet tysiąca złotych za dobę. Taki wyjazd jest równie dobry na długie wojaże w wakacje bądź ferie zimowe, jak i na krótsze turnusy przy okazji długich weekendów czy świąt. Pokoje w górach blisko stoków narciarskich to doskonała propozycja dla miłośników sportów zimowych. Z kolei lokal przy Krupówkach trafi w gusta tych, którzy wiodą bujne życie towarzyskie. Pokoi w górach dla nikogo nie powinno zabraknąć, ale wcześniejsza rezerwacja upatrzonej oferty nigdy nie zawadzi.


Dlaczego warto wybrać apartament?

Pokój w górach w apartamencie ma zazwyczaj więcej miejsca niż tradycyjny pokój gościnny. Apartamenty posiadają też często osobną część sypialnianą. Wypoczynek w pokoju w apartamencie jest więc wygodniejszy. Ma to znaczenie szczególnie jeśli planujesz dłuższy pobyt.

Które pokoje gościnne w górach oferują wyżywienie?

Wyżywienie jest oferowane zazwyczaj w pensjonatach i hotelach. Jeśli więc zależy Ci na pokoju w górach z wyżywieniem szukaj noclegu właśnie tam, w większych obiektach. Gościńce prywatnych gospodarzy posiadają część kuchenną i jadalnianą, gdzie przygotujesz posiłki samodzielnie.

Czy w górach można znaleźć pokoje przyjazne zwierzętom?

Tak, w większości pokoje w górach są przyjazne zwierzętom. Szczegóły znajdziesz w regulaminie pobytu już na wizytówce obiektu. Czasem mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. 

Jaka jest średnia cena za pokoje w górach?

W Karkonoszach średnia cena to około 50 zł za osobę za noc. W Zakopanem średnia cena to ok 65 zł. W hotelach cena za pokój w górach waha się w granicach 130 - 200 zł. 

Wyślij zapytanie