Andrzejki 2022 w górach

(6)

Andrzejki 2022 w górach

Andrzejkowy wieczór przypadający na 29 listopada - czasami świętowany 30.11 - od dawien dawna przesycony jest magią. Dawniej czarami branymi na poważnie, dziś niewinną zabawą w przepowiadanie przyszłości. Zwłaszcza andrzejki w górach wypadają bardzo barwnie. W górskich rejonach dzisiejszej Polski, zwłaszcza Beskidu Śląskiego i Tatr, tak zwane “pogańskie” wierzenia i przesądy bodaj najdłużej opierały się przed całkowitym wyparciem przez chrześcijańskie praktyki. 

Wypad w góry na Andrzejki to świetny pomysł

W andrzejkach w górach ich echa można całkiem wyraźnie dostrzec. Wystarczy tylko wybrać się do Zakopanego, Wisły czy Kościeliska na odpowiednio urządzoną zabawę, aby się o tym przekonać. Andrzejki 2022 w górach w żadnym razie nie mogą odbyć się bez najróżniejszych wróżb. Okolicznościowe imprezy o cokolwiek ludowym charakterze powinny mieć w tym względzie zdecydowanie najwięcej do zaoferowania. Z andrzejkami w górach mogą wiązać się takie atrakcje jak różne formy wróżenia z gotowanych klusek, losowanie symbolicznych przedmiotów, skubanie uczestników przez gęś i wiele, wiele innych. Lanie wosku przez dziurkę w kluczu też powinno być obecne. Decydując się na andrzejki w górach nie zaszkodzi zwrócić uwagi na inne aspekty takiej krajoznawczej wycieczki. 

Impreza Andrzejkowa w górach

Potańcówka - przy tradycyjnej regionalnej muzyce, przebojami sprzed lat albo dyskotekowe party z najpopularniejszymi obecnie hitami. Lokalne specjały w menu. Kulig albo przejażdżka bryczkami w świetle pochodni po zakończeniu zasadniczej części andrzejek w górach. Potencjalnych atrakcji wzbogacających pyszną zabawę jest co niemiara. Wyjeżdżając na andrzejki w góry, wypadałoby również pomyśleć o jakimś noclegu. Po porządnej imprezie konieczny jest solidny wypoczynek, więc najbardziej optymalnym wyjściem wydaje się przyjazd na parę dni, z zabawą andrzejkową jako gwoździem programu. Warto nadmienić, że wiele ośrodków turystycznych oferuje swego rodzaju dwa w jednym: pobyt w górach i andrzejki dla gości. Okolicznościowych propozycji w 2022 roku jest na tyle dużo, że powinno być całkiem łatwo znaleźć coś szczególnie intrygującego. 

Nie ma co rozprawiać zbyt długo o andrzejkach w górach - zamiast czytać i polegać na wyobraźni, lepiej samodzielnie sprawdzić, z czym to się właściwie je. A jeszcze lepiej razem z ukochaną osobą. W końcu nie jest żadną wielką tajemnicą, że przeważająca większość andrzejkowych zabaw wywodzi się od wróżb, które w taki czy inny sposób przepowiadały rzeczy związane z zamążpójściem / znalezieniem żony. Dlatego też współczesne andrzejki w górach najczęściej tworzą bardzo romantyczny nastrój.

Jak zarezerwować nocleg na andrzejki w górach?

Wybierz z naszej listy obiekt, który Cię interesuję. Jeśli obiekt umożliwia rezerwację onlinę pojawi się formularz rezerwacji. Możesz wtedy od razu zarezerwować pobyt. W innym przypadku skorzystaj z danych kontaktowych i zadzwoń lub napisz do obiektu.

Gdzie można spędzić Andrzejki w górach?

Parom polecamy hotele i pensjonaty. Większe grupy osób lubiących imprezy zainteresuje oferta domków w górach.

Jakie atrakcje na Andrzejki są najpopularniejsze?

Wybierając się na Andrzejki w góry możesz liczyć na liczne imprezy andrzejkowe - w pensjonatach, hotelach i restauracjach czy barach. Popularne są regionalne zabawy, jak lanie wosku, wróżenie, ścieżki z butów czy karteczki z imionami. Bo któż nie chciałby poznać imienia przyszłego męża? Lub wiedzieć, co wydarzy się w niedalekiej przyszłości. Wróżby i przepowiednie są nadal żywe, a w Andrzejki warto z tego skorzystać - bez względu, czy wierzysz w nie, czy niekoniecznie.

Jak dodać ofertę andrzejkową na noclegi.net.pl?

Skontaktuj się z nami - najważniejsze informacje znajdziesz tutaj: reklama w serwisie.

Wyślij zapytanie