Wakacje w górach 2022

(19)

Wakacje w górach w ostatnich latach zyskują na coraz większej popularności. I bardzo dobrze, bo miejscowości turystyczne i gospodarze obiektów dbają, by goście odpowiednio wypoczęli i wyjątkowo się bawili. Poniże przedstawiamy nasze polecane propozycje noclegów na wakacje w górach. Zapraszamy do rezerwacji!

Wakacje w górach z dziećmi

Przed zbliżającymi się coraz większymi krokami wakacjami 2022 dylemat “Gdzie można dobrze odpocząć? Dokąd pojechać, w góry czy nad morze?” jest równie ważki, co kwestia skąd wziąć na to wszystko pieniądze. Drugą z wymienionych spraw trzeba rozwiązać każdy na własną odpowiedzialność, zajmijmy się więc potencjalnymi kierunkami. A konkretniej to jedną z ich grup, czyli wyjazdami na wakacje w góry. 

Urlop rodzinny z górach

Być może nie cieszą się jeszcze taką popularnością jak plażowanie nad morzem, co nie zmienia mocy przemawiających za nimi argumentów. A tych można przytoczyć całkiem pokaźną liczbę. Wakacjom w górach w żaden sposób nie da się zarzucić nakłaniania do leniwego leżenia na słońcu brzuchem do góry. Wręcz przeciwnie, na każdym rogu czekają zachęty do aktywnej formy wypoczynku. Górskie szlaki piesze i rowerowe, stadniny koni i ośrodki jeździeckie, rześkie powietrze, rozmaite obiekty sportowe - w tym nawet stoki narciarskie z igelitem. Wakacje w górach sprzyjają poprawie kondycji i formy fizycznej jak mało co. Zwiększoną dawkę wysiłku trzeba łączyć ze szczególną uwagą skierowaną na regenerację organizmu - wynika to z najzwyklejszej dbałości o własne zdrowie. Ten aspekt wakacji w górach bardzo często rozwiązuje się niejako samodzielnie. 

Wakacje w górach z basenem - relaks i zabawa

Otóż w sezonie letnim 2022 spora część obiektów noclegowych działających w Karpaczu, Wiśle, Poroninie i podobnych kurortach posiada własne baseny, strefy SPA & Wellness z mniej lub bardziej rozbudowaną ofertą. Dzięki temu wakacje w górach z basenem doskonale łączą pożyteczne z przyjemnym. Nie ma to jak powrót po długiej wycieczce na wieczorną sesję w saunie, jacuzzi czy jakiś masaż. Nie tylko sportowcy-amatorzy będą mieli sporo powodów do zadowolenia. 

Wakacje w górach z dziećmi - wypoczynek w sercu natury

Na wakacjach w górach świetnie odpoczywają również rodziny z dziećmi. W miejscowościach turystycznych z zasady nie brakuje miejsc przyjaznych całym familiom. Place zabaw, górskie trasy umożliwiające pokonanie ich z wózkiem, kuszące parki rozrywek, muzea… Co jak co, ale wakacje z dzieckiem w górach skutecznie chronią przed znużeniem, kusząc kolejnymi atrakcjami. Wystarczy tylko poświęcić chwilę na rozeznanie co, gdzie, jak i za ile. 

Ciekawe miejsca i okolice – polskie góry

Jako że górskie pasma w naszym kraju różnią się od siebie znacząco - od geologii począwszy, na lokalnym folklorze skończywszy - to i polskie wakacje w górach mogą przybrać bardzo szeroką paletę doznań. Wiele kategorii obiektów noclegowych, rozmaite udogodnienia dostępne na miejscu i w najbliższych okolicach, fenomenalne krajobrazy których nie sposób nie obfotografować… 

Z polecanych górskich miejscowości, które posiadają sporo szlaków, piękne widoki i odpowiednio dużo miejsc rozrywkowych polecamy: Karpacz, Szklarską Porębę, Wisłę, no i oczywiście Zakopane.

Możliwości związanych z wakacjami w górach jest tak dużo, że praktycznie każdy będzie mógł wybrać z nich coś w sam raz dla siebie.

Gdzie pojechać na weekend w góry?

Wybierając nocleg w górach warto rozważyć, co konkretnie w tych górach chcemy robić. Jednych zadowolą piękne widoki i będą szukali atrakcji na nizinach, inni zaś szukają tylko miejsca do spania, a cały dzień spędzą na szlaku. Najchętniej wybierane na wakacje są Tatry i Karkonosze. Dla lubiących naturę, ciszę, spokój polecam Bieszczady. 

Ile kosztują wakacje w górach?

Na tydzień wakacyjny w górach dla rodziny 2 + 1, z noclegiem i śniadaniem trzeba liczyć się z kosztem ok. 2000 zł. To taka średnia kwota, bo znajdziemy noclegi tańsze, ale sporo jest dużo droższych. Do tego dochodzą pozostałe posiłki. Obiad jedno daniowy w górskim schronisku (kotlet, frytki, surówka) to koszt od 30 zł. A ceny stale się zmieniają. 

Jak można spędzić wakacje w górach?

Sposobów na wakacje w górach jest tyle, ile turystów przyjeżdzających. Jedni wybierają się na szlaki pieszo, na całodzienne (lub kilkudniowe) wędrówki, inni korzystają z kolejek. Obłożenie barów i ogródków piwnych pokazuje, że jest to chętnie wybierana forma spędzania czasu, nie tylko przez Polaków. Baseny, aquaparki - coraz więcej miejsc tego typu powstaje blisko popularnych miejscowości. To frajda i super zabawa nie tylko dla dzieci. Miłośnicy zwierząt wakacje w górach spędzają z psem na wspólnych wędrówkach. Do tego dochodzą jeszcze popularne ostatnio e-bike, czyli rowery elektryczne. Możliwości, jest na prawdę sporo.

Kiedy najlepiej wybrać się w góry?

Wakacje to idealna pora na wypoczynek w górach. Wszelkie śniegi zdążyły już się roztopić, a dużo godzin słonecznych pozwala na bezpieczne powroty ze szlaków. Lipiec i sierpień będą idealne na wędrówki, zwiedzanie czy wypoczywanie.

Wyślij zapytanie