Boże Ciało 2022 w górach

(14)

Chcesz na długi weekend Bożego Ciała wybrać się w góry, ale nie masz jeszcze noclegu? Zobacz co przygotowały poniższe obiekty, specjalnie na czerwcowy długi weekend. Zachęcamy do rezerwacji!

Spędź Boże Ciało w górach

Święto Bożego Ciała jako okazja do wypoczynkowego wyjazdu w góry może nie ma jeszcze tak mocno ugruntowanej pozycji, jak wakacje czy okres bożonarodzeniowo-sylwestrowy, lecz potencjał w tym temacie jest przeogromny. 

Długi weekend czerwcowy 2022 w górach

Jak by nie patrzeć, dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły zawsze wypadnie w czwartek. Czyli ogromnej grupie potencjalnych turystów, mogących skorzystać z uroków gór w Boże Ciało 2022, wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, aby mieć bardzo długi weekend. Zaiste, w pędzącym coraz szybciej świecie zmarnowanie takiej okazji na odpoczynek to grzech ciężki wobec bliskich i samego siebie. Boże Ciało w górach pozwala na porządny relaks, a w kurortach takich jak Szklarska Poręba, uzdrowiskowe Długopole bądź Szczawno-Zdrój można to robić dziesiątki, jeśli nie setki czy tysiące sposobów. Pogoda pomiędzy 21 maja a 24 czerwca najczęściej sprzyja wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu, to taki przedsmak letnich upałów. Tym samym w ramach Bożego Ciała w górach można zdobywać kolejne szczyty, podziwiać wspaniałe widoki, sprawdzać swoją wytrzymałość na rowerze… 

Boże Ciało w górach - pobyt i atrakcje

Albo spacerować po urokliwym, gwarnym deptaku i innych nastrojowych zakątkach. Nie ma żadnych powodów ku temu, aby Bożemu Ciału w górach miało brakować przedniej, a nawet wielce niezobowiązującej zabawy. Wszyscy, którzy w kurortach turystycznych parają się dostarczaniem przyjezdnym szeroko pojętych miłych wrażeń, w okresie tuż przed wakacjami zazwyczaj mają już dopięte wszystko na ostatni guzik. W miejscowościach położonych w górach Boże Ciało to taki ostatni dzwonek przed sezonem wysokim i spodziewanymi “tłumami” wczasowiczów. A z uwagi na mniejsze niż w pełni wakacji obłożenie, korzystanie z pewnych atrakcji na święta będzie i łatwiejsze, i przyjemniejsze. W tym świąteczno-weekendowym okresie ośrodki oferujące w 2022 roku noclegi na Boże Ciało w górach systematycznie przygotowują okazyjne pakiety i promocje. W końcu niewiele rzeczy jest w stanie równie mocno zachęcić do przyjazdu, co korzystne ceny w miejscu, które z różnych względów jest w stanie skutecznie skusić proponowanymi możliwościami. 

Noclegi na Boże Ciało w górach

Zainteresowanie Bożym Ciałem w górach systematycznie się zwiększa. I nic dziwnego, gdyż pretekst do zrobienia sobie porządnej przerwy jest wyborny. To doprawdy zadziwiające, dlaczego wcześniej majowo-czerwcowy długi weekend nie cieszył się jakąś znaczącą popularnością. Hotele, domki, pensjonaty czy pokoje - gospodarze dwoją się troją by umilić pobyt. Pogoda na Boże Ciało w górach stwarza całe mnóstwo opcji na pożyteczne i zarazem przyjemne spędzenie czasu. Dlatego można domniemywać, że z czasem ten okres będzie traktowany przez turystów podobnie jak majówka. O Bożym Ciele w górach nie ma co za dużo mówić, lepiej sprawdzić dokąd by przy tej okazji pojechać.

Jakie są polecane noclegi na Boże Ciało w górach?

Rodzinom polecamy apartamenty i domki w górach na Boże Ciało. Parom proponujemy pokoje prywatne, w hotelach czy pensjonatach. Duże ośrodki wypoczynkowe zapewniają przeróżne atrakcje dla dzieci

Gdzie pojechać w 2022 roku na długi weekend czerwca?

Oczywiście, na Boże Ciało 2022 wybierz góry! W Karkonoszach nie powinno być już śniegu, w Zakopanem w wyższych partiach będzie na pewno. A co powiesz na Beskidy? Poza samymi górami, każda miejscowość ma całe mnóstwo atrakcji, idealnych dla turystów.

Jaka będzie pogoda na Boże Ciało w górach?

Póki co, czerwiec 2022 zapowiada się słonecznie. Aczkolwiek pamiętaj, że wybierając się w góry, czy to w czerwcu czy sierpniu, zawsze bądź gotów na różne warunki. Bo nasza polska pogoda jest jak kobieta, mocno zmienna :)

Kiedy wypada Boże Ciało w 2022?

W 2022 roku Boże Ciało wypada 16 czerwca. To okazja, by piątek wziąć wolny i mieć długi weekend. 

Wyślij zapytanie