Weekend majowy 2023 w górach

(16)

Majówka 2023 w górach

Tradycyjna majówka z całą pewnością należy do najprzyjemniejszych okresów w ciągu całego roku. Dla wielu osób długi majowy weekend to doskonała okazja, by wyskoczyć gdzieś na krótki urlop, np. w góry. To w końcu gwarancja wypoczynku na wysokim poziomie - zarówno w przenośni, jak i dosłownie. 

Majówka w górach na stronach noclegi.net.pl 

Kurorty klasy Karpacza, Zakopanego, Krynicy-Zdroju czy Szczyrku o tej porze 2023 roku będą - tradycyjnie już zresztą - doskonale przygotowane na przyjęcie gości, którzy postanowili spędzić weekend majowy w górach. Ci, którzy podejmą taką decyzję, w żadnym razie nie będą żałować. Górskiej majówki nie ma szans zepsuć nawet najgorsza, pełna deszczu, wiatru, a może i nawet śniegu pogoda. Z weekendem majowym w górach wiąże się tyle wszelkiego sortu możliwości, że w razie ulew, wichur i burz i tak nie zabraknie dobrych alternatyw na spędzenie wolnego czasu. Gdyby aura wymuszała wstrzymanie się z wyprawami na szlaki bądź grillowaniem, to zawsze w odwodzie są choćby muzea, obiekty sportowe i inne placówki działające pod dachem. A to tylko ułamek z tego, co dobrego majowy weekend w górach może przynieść.

Długi weekend majowy, spotkajmy się na szlaku!

Majowe triduum państwowych świąt (Pracy, Flagi Narodowej, Konstytucji 3 maja) stanowi idealny pretekst do tego, aby na parę dni porządnie odciąć się od wszelkich przykrych obowiązków szkolno-zawodowych. Weekend majowy w górach pozwala dodatkowo odprężyć się i zrelaksować. Inne, czystsze (zazwyczaj) powietrze, wszędzie dookoła przepiękne widoki, bliskość z nieokiełznaną do końca naturą… Długi majowy weekend 2023 ma wszelkie dane ku temu, aby stał się wspomnieniem z gatunku miłych i pozytywnych. Jedni do majówkowego wypoczynku szykują się o wiele wcześniej, inni wolą pójść na żywioł i szukać noclegu już na miejscu. Wydaje się, iż zdecydowanie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie - szukanie wolnych miejsc w samym środku majowego weekendu w górach bywa frustrujące, a uprzednie rezerwacja pobytu w upatrzonym obiekcie daje stuprocentową pewność. 

Majówka w górach z dziećmi

Im wcześniej, tym więcej ofert górskich hoteli, pensjonatów i pozostałych ośrodków noclegowo-wypoczynkowych powinno być jeszcze aktualnych. Podobno niektórzy turyści przeszukują oferty na tani weekend majowy w górach w pierwszych dniach / tygodniach po Nowym Roku, żeby później już niczym się nie martwić. Szczególnie tacy, szukający atrakcji dla najmłodszych. Bo weekend majowy w górach z dziećmi  można spędzić aktywnie. Rodzinne domki, oferty z animacjami dla dzieci, pensjonaty z salą zabaw są rezerwowane jako pierwsze. 

Oficjalny początek sezonu grillowego to tylko jedna z opcji na majówkę. Niewątpliwie kilkudniowy wyjazd w góry na weekend majowy (i ewentualnie parę kolejnych bądź wcześniejszych dni) prezentuje się znacznie ciekawiej. Do przyjemności kulinarnych dochodzi bowiem całe mnóstwo innych atrakcji. Jakich konkretnie, to już zależy od samej miejscowości i obiektu noclegowego. W weekendzie majowym w górach tkwi cała gama okazji, z których warto kiedyś wreszcie skorzystać.

Gdzie w góry na majówkę?

To bardzo trudne pytanie, ponieważ każda górska miejscowość ma swój urok. W Zakopanem możesz na polanie Chochołowskiej spotkać cały dywan krokusów. W Karpaczu śniegu są już resztki, więc to dobra okazja do spacerów i podziwiania wiosny. A może Beskidy? Bieszczady? Wybór pozostawiam Tobie.

Czy na majówkę znajdę tanio noclegi?

Tak, pod warunkiem, że zarezerwujesz odpowiednio wcześnie. Chociaż niektóre obiekty posiadają też oferty na majówkę last minute - nie ryzykuj jednak, że wylądujesz w miejscu, którego nikt wcześniej nie zarezerwował... Na długi weekend majowy w górach zarezerwuj najlepiej jeszcze przed Wielkanocą

Jakie są polecane atrakcje na weekend majowy 2023 w górach?

W maju w wyższych partiach gór zapewne będzie jeszcze trochę śniegu - pamiętaj o tym planując wycieczki. Bezpieczne będą takie, prowadzące do schronisk. Ponadto, każce miasto ma swoje lokalne rozrywki - restauracje ze smakołykami, parki miniatur, mini zoo. Na wizytówkach polecanych przez nas obiektów znajdziesz przewodnik z atrakcjami - wraz z odległością od danego obiektu. 

Czy weekend majowy w górach z dziećmi do dobry pomysł?

Oczywiście, że tak. Szczególnie jeśli wybierzesz hotel, pokój czy obiekt ze specjalną ofertą dla dzieci. Wtedy masz zapewnione przeróżne atrakcje, jak np. pieczenie ciasteczek, zabawy w ogrodzie, tańce, gry, wieczory bajek. Ty w tym czasie możesz się relaksować.

Wyślij zapytanie