Apartamenty w górach

(35)

Wypoczywaj wygodnie i wybierz swój apartament w górach na najbliższą podróż. Poniżej prezentujemy sprawdzone obiekty, których gospodarze czekają na Ciebie - zarezerwuj swój nocleg w apartamencie w górach!

Luksusowy apartament z dużym balkonem, skierowanym prosto na majestatyczne góry, a wokół tylko najukochańsze osoby… Piękna, łechcąco działająca na wyobraźnię wizja udanego wypoczynku, czyż nie? Wszelako zamiast oddawać się sennym marzeniom, lepiej zabrać się do działania w rzeczywistości i sprawdzić, jak tam w 2022 roku wyglądają konkretne oferty pozwalające na krótki lub nieco dłuższy okres wynająć apartament w górach. 

Apartamenty do wynajęcia w górach na sezon 2022 

Buszując po internecie nie sposób trafić w lepsze miejsce niż szybka przeglądarka obiektów noclegowych w Polsce, jaką jest portal noclegi.net.pl. Najróżniejszej klasy apartamentami w górach blisko stoku narciarskiego oraz wejścia na górskie szlaki dysponują wszystkie najważniejsze krajowe kurorty. Prym w Polsce wiedzie Zakopane, lecz miejscowości w rodzaju Karpacza bądź Krynicy-Zdroju wcale nie ustępują mu znacząco. Ba! Mniejsze i mniej znane ośrodki i górskie uzdrowiska (np. Kudowa) w niektórych aspektach mają nad stolicą Tatr dużą przewagę. Niekoniecznie w kwestii bezpośrednio dotyczącej apartamentów w górach, ale choćby kameralnej atmosfery czy regionalnych zabytków. Czasami unikatowych nawet w skali całego kontynentu. Kto powinien zwrócić baczniejszą uwagę na obiekty noclegowe tej kategorii? 

Luksusowe apartamenty w górach na noclegi.net.pl

Apartamenty w górach z pewnością będą dobre dla tych, którym zależy tak na wygodach, jak i więcej niż odrobinie prywatności. Takie lokale z definicji są przestronne, nierzadko wyposażone w sporo umilających czas dodatków i “ekstrawagancji”, często posiadają osobne wejście. W przypadku hotelowego apartamentu w górach, obsługa recepcji nie zawsze jest warunkiem obligatoryjnym. Nienaruszalną zasadą jest to, że dostęp do pomieszczeń wchodzących w skład apartamentu blisko stoku mają tylko i wyłącznie goście, którzy w nim przebywają. Prawdopodobnie najlepszym przykładem będzie gorące jacuzzi. Idealne na niezapomniany wieczór z drugą połówką. Warto w tym miejscu nadmienić, że niektóre apartamenty w górach posiadają takie wanny… na zewnątrz, pod chmurką. Naturalnie woda jest stosownie podgrzewana, także nawet w samym środku zimy 2022 można z niej przyjemnie korzystać. W takich śnieżnych warunkach tylko zyskuje na atrakcyjności.

Apartamenty w górach - blisko szlaków

Z dość oczywistych względów apartamenty w górach blisko szlaku i stoku kosztują odczuwalnie więcej niż w pewnych względach podobne do nich letniskowe domki. Tyle że bezpośrednie porównywanie standardów byłoby trochę jak zestawianie eleganckiego mieszkania na wysokim poziomie z ogrodową altanką. To oczywiście pewna przesada, lecz w dobrym apartamencie w górach nie brakuje żadnych, ale to żadnych wygód.

Czy w górach można znaleźć apartamenty przyjazne zwierzętom?

Oczywiście, szczególnie w Karkonoszach i Beskidach, gdzie do parku narodowego możesz zabrać psa. Wejdź w wizytówkę obiektu, który zwrócił twoją uwagę i zapoznaj się ze szczegółami.

Ile osób może nocować w apartamencie?

Zależnie od wielkości, w apartamencie w górach może nocować od 1 do 6 osób. Większe apartamenty są rzadko spotykane. Najczęściej apartamenty przewidziane są na cztery osoby.

Czy dostępne są apartamenty z wyżywieniem w górach?

Apartamenty w górach coraz częściej decydują się udostępnić swoim gościom catering - czyli dostarczenie posiłków rano, pod drzwi. Bo goście chcą wypoczywać wygodnie, ale niekoniecznie mają ochotę gotować na wakacjach. 

Dlaczego warto wybrać apartament w górach?

Apartament w górach daje dużo większą intymność niż hotele i pensjonaty, a dodatkowo jest większy. W takim apartamencie znajdziesz aneks kuchenny, gdzie przygotujesz posiłki, czy zrobisz kawę i herbatę. To dobry pomysł nie tylko dla rodzin, ale także dla par. 

Jaka jest średnia cena za apartamenty w górach?

W Karkonoszach ceny zaczynają się już od 200 zł za noc. W Zakopanem jest to 220 zł. Średnia cena to ok. 250 zł - zależy ona od wielu czynników - od lokalizacji, ilości osób, terminu pobytu.

Wyślij zapytanie