Kwatery w górach

(44)

Nie ma lepszego sposobu na bliższe poznanie góralskiego sposobu bycia, niż wynajęcie kwatery w górach u kogoś, kto od dawna mieszka w takim miejscu. A z uwagi na to, że turystyka stanowi w kurortach rodzaju Karpacza, Małego Cichego bądź Kudowy-Zdroju potencjalnie bardzo dobre źródło utrzymania, to i autochtoni z Sudetów, Tatr czy Beskidów są przez cały rok gotowi na przyjęcie gości.

Kwatery w górach na sezon 2022

Czego jak czego, ale aktualnych ofert prywatnych kwater górskie miejscowości mają w bród. Sytuacja, w której obie strony wygrywają. Jeśli tylko dojdą do porozumienia i nie rozminą się ze wzajemnymi oczekiwaniami. 

W różnych regionach Polski lokalny folklor i przywiązanie do tradycji wyglądają “nieco” inaczej. Wbrew temu co mogą sądzić niektóre “mieszczuchy”, kwatera w górach nie oznacza od razu agroturystyki w stylu retro. Takiej, gdzie śpi się na sienniku ze słomy, wstaje o 4 nad ranem żeby wydoić krowy albo wypasać owce, a drewniana chata nie ma podłączonych żadnych mediów. Chociaż i taką górską kwaterę blisko szlaku pewnie da się jeszcze gdzieś w 2022 roku odnaleźć. 

Dobrodziejstwa cywilizacji nie wykluczają zupełnie unikalnego klimatu, w tej (duchowej) materii wiele zależy od gospodarzy. Miejscowi zwykle bardzo dobrze znają okolicę, dość chętnie też dzielą się ze swoimi gośćmi wszelkimi ciekawostkami, regionalnymi podaniami i własnymi spostrzeżeniami.

Kwatery w górach - spełnienie urlopowych marzeń

Przyjeżdżając do kwatery w górach z pewnością nie zaszkodzi zaufać właścicielom w sprawie polecanych przez nich atrakcji. A pełni spodziewanego folkloru najlepiej doznać poprzez udział w rozmaitych “imprezach ludowych”, organizowanych z dużą regularnością - nie tylko w sezonie letnich wakacji. Bliskość żywej kultury to tylko jeden z powodów, dla których warto poważniej zastanowić się nad kwaterami w górach jako celami wypoczynkowego wyjazdu. 

Niekwestionowanym atutem takiej właśni opcji na nocleg w górach będzie korzystna, stosunkowo niska cena. Nie jest żadną niespodzianką, że nocowanie w kwaterze w górach wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami, niż przyjazd do hotelu w górach albo turnus w nowoczesnym pensjonacie. Owszem, nie ma luksusów czy wyrafinowanych atrakcji dodatkowych - ale jeśli ktoś czuje nieodpartą ochotę pójścia do aquaparku ze SPA czy nocnego klubu z kręgielnią, to w górskim kurorcie bez większego zachodu znajdzie kilka takich miejsc. A płacąc za bilet / usługę może się okazać, że summa summarum górska kwatera blisko stoku z drobnymi na urlopowe wydatki wyjdzie taniej, niż gdyby płacić za opcję all inclusive. 

Dość drugorzędna jest sprawa, w którym konkretnym momencie sezonu 2022 i z jakiej urlopowej okazji taki wypoczynkowy wyjazd miałby być organizowany. Kwatery w górach sprawdzą się równie efektywnie zarówno w wakacje oraz zimowe ferie, jak też w ramach długiego weekendu bądź świąt. Kiedy tylko przyjdzie ochota (a także wolny czas i środki finansowe). Kwaterom w górach blisko stoków nie zabraknie niczego, co może zapewnić turystom miłe spędzanie czasu.


Wyślij zapytanie