Wakacje nad morzem 2022

(48)

Lato 2022 nad Morzem Bałtyckim

Cóż może być lepszą opcją na letni wypoczynek w Polsce, niż wakacje nad morzem? 

Sama końcówka czerwca, lipiec i sierpień, a także pierwsze dni września to z uwagi na specyfikę naszego umiarkowanego klimatu zdecydowanie najlepszy czas, żeby spędzić więcej czasu gdzieś nad Bałtykiem. W pomorskich województwach z powodzeniem działa ponad pół setki mniejszych i większych kurortów turystycznych, na czas wakacji 2022 tętniących życiem i pełnych najróżniejszych atrakcji. 

Miejscowości nad morzem idealne na wakacje 2022

Nad morzem leżą m.in. Międzywodzie, Pobierowo, Jarosławiec, Niechorze, Chałupy, Puck i jeszcze wiele innych, równie godnych uwagi miejscowości. A w nich na wczasowiczów czeka pokaźna liczba ciekawych opcji na nocleg. Na dobrą sprawę wakacje nad morzem to podstawa istnienia dla większości pensjonatów, osiedli domków letniskowych, mniej bądź bardziej luksusowych hoteli… 

Turystyka i sezon letni niewątpliwie stanowi główne źródło utrzymania. A przy tak dużej konkurencji niezbędne jest regularne wzbogacanie oferty i rozwój ośrodków, co osoby żywo zainteresowane wakacjami nad morzem może tylko cieszyć. Im więcej godnych uwagi możliwości, tym większa szansa na udany wyjazd. Przyjazd na wakacje nad morze to rozwiązanie bardzo uniwersalne, dobre praktycznie dla każdego niezależnie od wieku, ulubionych form spędzania wolnego czasu i zasobów finansowych. Na plażach równie dobrze można biegać, grać w piłkę i szaleć na morskich falach, co spokojnie czytać książki, rozwiązywać w krzyżówki, opalać się, przesiadywać w cieniu i wdychać jod… 

Jaki nocleg na wakacje nad morzem wybrać?

Z kolei obiekty noclegowe prezentują bodaj wszelkie możliwe kategorie, co przekłada się na ceny. Wakacje nad morzem kosztują od ok. czterdziestu złotych za dobę w prywatnych kwaterach, do nawet kilkuset złotych dziennie w luksusowych hotelach. Nocleg w komfortowym (w miarę) łóżku i dostęp do łazienki (i lodówki) to oczywiście podstawy. Różne obiekty na 2022 rok szykują przyjezdnym zjeżdżającym na wakacje nad morzem różne dodatkowe atrakcje. W niektórych miejscach chodzi o świetlice i rozmaite obiekty sportowe, inne nawiązują współpracę z okolicznymi parkami rozrywki czy muzeami (etc.) i kuszą specjalnymi zniżkami, zdarzają się też programy wycieczek do co ciekawszych punktów w regionie. O takich wakacjach nad morzem można mówić przyjaciołom i znajomym jeszcze długo po ich zakończeniu. Spędzając lato na polskim wybrzeżu po prostu nie sposób się nudzić. 

Niezależnie od preferowanej formy wakacji nad morzem, nikomu nie grozi brak ciekawych zajęć i możliwości wypoczynku. To samo tyczy się charakteru dostępnych obiektów noclegowych, od prostych i swojskich chałup w małych wioskach, aż po pięciogwiazdkowe ośrodki w miejskich metropoliach. 

Znajdź takie wakacje nad morzem, jakie najbardziej będą Ci odpowiadać.

Jaki jest koszt noclegu na wakacje nad morzem?

Koszt za dobę na osobę pokoju nad morzem zaczyna się od 40 zł u gospodarzy prywatnych - w domach gościnnych, willach itp.. Średnia cena to ok 100 zł na osobę. Za domek dla 2-3 osób zapłacisz około 250 zł. Pokoje hotelowe to koszt powyżej 200 zł. 

Co robić gdy podczas wakacji nad morzem pada deszcz?

Można skorzystać z naszego przewodnika po atrakcjach, jaki znajdziesz przy każdym obiekcie. Prezentujemy tam ciekawe zabytki, muzea, oceanaria. Coraz więcej obiektów noclegowych dba też o rozrywkę na terenie ośrodka - są to sale gier, sale filmowe, siłownie czy sauna.

Jakie miejscowości są polecane na wakacje nad morzem?

Osobiście polecam mniejsze miejscowości, jak np. Pobierowo, Pogorzelica, Niechorze czy Rewal. Dużą popularnością cieszą się też duże kurorty jak Międzyzdroje, Kołobrzeg i Władysławowo.

Czy podczas lata 2022 nad morzem mogę wykorzystać bon turystyczny?

Tak, szukaj obiektów z ikonką "Bon". Wtedy masz pewność, że ten właśnie obiekt akceptuje płatność bonem 500+, zwanym turystycznym. 

Wyślij zapytanie