W mrzeżyńskim porcie cumują dziś przede wszystkim kutry miejscowych rybaków oraz niewielkie, raczej prywatne jachty. Maksymalnie jest to w sumie ok. 40 jednostek. Istnieją plany rozbudowy tego obiektu - dziś szerokość kanału żeglugowego wynosi mniej więcej 30 metrów, a jego głębokość to ok. 3,5 m. W przeszłości z portu u ujścia Regi korzystała marynarka wojenna.
Pamiątka po wydarzeniach z 17 marca 1945 roku, kiedy to polscy żołnierze z 1. Samodzielnej Warszawskiej Brygady Kawalerii nawiązali do uroczystości przeprowadzonej w 1920 r. przez gen. Hallera w Pucku. Zaślubiny morzem w Mrzeżynie były inicjatywą mjr. Stanisława Arkuszewskiego. Przypominający o nich pomnik to otoczony chorągwiami głaz z okolicznościową tablicą.
Mrzeżyno posiada bardzo ładną plażę, po obu stronach ujścia rzeki Regi. Tutejszy jasny, drobniutki piasek kusi do wypoczynku i podziwiania nadmorskich krajobrazów. Pasmo wydm sięgających 5 metrów,...
Długotrwałe przygotowywanie sprzętu, uważne dobieranie przynęty, wybór jak najlepszego stanowiska, zarzucenie wędki - a potem wielogodzinne czekanie, aż spławik zanurzy się pod taflę wody. Wbrew pozorom wędkarstwo może być całkiem ekscytującym hobby. W Mrzeżynie nie brakuje możliwości i gatunków do złapania na wędkę, od morskich wód Bałtyku po rzeczne w Redze.
Jeśli pogoda dopisze, to wyjazd na majówkę nad morze jest niezłym pomysłem. W Rewalu czy Niechorzu o tej porze roku nie ma tłumów turystów, a ceny są korzystniejsze, więc można naprawdę dobrze wypocząć.
Czyli Ustronie Morskie ma trochę do zaoferowania na majówkę. Dni Ustronia Morskiego wydają się być najciekawszym czasem do spędzenia w tej nadmorskiej miejscowości, zwłaszcza dla ludzi preferujących aktywny wypoczynek.