Ustronie Morskie na długi weekend majowy - skusisz się?

Zbliżająca się coraz większymi krokami majówka to nie lada okazja do kilkudniowej wycieczki w celach turystycznych i rekreacyjnych. Pięć dni wolnego w cenie jednego dnia urlopu bądź “9 za 3” - tak korzystne ułożenie kalendarza nie trafia się co rok. Jeśli chodzi o polskie kurorty turystyczne, bardzo dobrym wyborem na spędzenie majowego turnusu nad morzem będzie Ustronie Morskie w zachodniopomorskim. Położone nad samym Bałtykiem, niewielkie i spokojne miasteczko o profilu letniskowym, oddalone od słynnego Kołobrzegu o niespełna kwadrans jazdy samochodem. Czyż to nie znakomite warunki, aby przez długi majowy weekend porządnie wypocząć?

To pytanie czysto retoryczne - zwłaszcza, że od 27 kwietnia do 6 maja będą trwać Dni Ustronia Morskiego. Ten cykl małych festynów i rozmaitych imprez uczyni relaks nad Morzem Bałtyckim jeszcze przyjemniejszym. Program święta miejscowości na 2017 rok powinien przypaść do gustu szczególnie tym, którzy lubią się trochę zmęczyć przed zapadnięciem w głęboki sen. Praktycznie codziennie będą organizowane rozmaite zawody sportowe, otwarte na wszystkich wyrażających chęć uczestnictwa w rywalizacji. Tudzież wydarzeniu, gdyż obok turniejów w strzelectwie, piłce nożnej czy bieganiu - “Maraton Od Latarni Do Latarni” z Kołobrzegu do Gąsek - przewidziano również wspólne wycieczki piesze i rowerowe. Interesująco zapowiada się także “Majówka z psem” (30 IV),czyli parada uroczych maltańczyków - na pewno będzie o wiele radośniejsza i przyjemniejsza niż dawne pochody pierwszomajowe.

W temacie aktywnego wypoczynku w Ustroniu Morskim, sporo do zaoferowania będzie miał też tutejszy kompleks sportowo-rekreacyjny Helios. Wprawdzie prognozy pogody nie napawają przesadnym optymizmem jeśli chodzi o korzystanie z otwartego basenu czy kortów tenisowych, to główna część ustrońskiego aquaparki znajduje się pod dachem. Wewnętrzna część pływalni przez cały długi weekend majowy w Ustronie Morskie będzie areną różnych wodnych gier i zabaw - wyławiania przedmiotów z dna basenu, nietypowych wyzwań pływackich (np. pokonania niecki wszerz, nurkując pod linami oddzielającymi tory) czy skoków do wody. Po sprawdzeniu się w takich konkurencjach, warto wstąpić do kręgielni na partyjkę czy dwie.

Jeśli chodzi o majówkową rozrywkę, ze strony władz gminy można liczyć na niedzielną potańcówkę pod chmurką. Warto dodać, że sezon turystyczny ma rozpocząć miejscowy Western Park. To żywe, wyjęta wprost z opowieści i filmów o Dzikim Zachodzie osada z wioską indiańską, zapewniające coś więcej niż zabawę i barwne, warte uwiecznienia na zdjęciach lub filmie przeżycia. Wizyta tutaj będzie miała również znaczące walory edukacyjne, zwłaszcza prezentowane słuchaczom opowieści z dawno minionych czasów.

Do tego wszystkiego dochodzą naturalnie przechadzki wzdłuż malowniczych plaż czy podziwianie pięknych zachodów słońca. W trakcie majówki warto zaplanować też parę wycieczek w głąb lądu - choćby po to, aby zobaczyć bodaj najstarsze polskie dęby, które rosną w Lesie Kołobrzeskim nieopodal Bagicza. Godna polecenia jest też wyprawa (raczej samochodowa) do Dobrzycy, do niesamowitych labiryntów i ogrodów Hortulus À props - nie trzeba chyba dodawać, że w połączeniu z bogactwem wszelkich atrakcji Kołobrzegu, perspektywa majowego wyjazdu do Ustronia Morskiego jawi się jeszcze bardziej intrygująco? W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nocować w jednej miejscowości, a wolny czas spędzać na korzystaniu ze wszystkich możliwości, jakie będą dostępne w całej okolicy.

Galeria
Dodano: 2017-04-26 16:00:00

Komentarze (2)
Anonim
29.09.2017 09:58

Czyli Ustronie Morskie ma trochę do zaoferowania na majówkę. Dni Ustronia Morskiego wydają się być najciekawszym czasem do spędzenia w tej nadmorskiej miejscowości, zwłaszcza dla ludzi preferujących aktywny wypoczynek.

Anonim
6.02.2018 14:42

Chętnie odwiedzę Ustronie Morskie na najbliższy weekend majowy :) co polecacie w tym terminie do ewentualnego zwiedzania? Jakieś atrakcje w okolicy?

Dodaj komentarz