Królowie disco - propozycje Władysławowa na majówkę dla turystów

Długi weekend majowy, który już za pasem, to idealna okazja do krótkiego wyjazdu w celach wypoczynkowych. W tym roku, kiedy wolne potrwa od dwudziestego dziewiątego kwietnia do trzeciego maja - a może nawet do siódmego, jeśli ktoś zechce uszczknąć 3 dni z przysługującego urlopu - jedną z bardziej pożądanych destynacji powinno okazać się Władysławowo. I jego najbliższe okolice. Chodzi zarówno o typowe walory nadmorskiego kurortu, jak też atrakcje turystyczne regionu oraz zapowiadane na majówkę imprezy i wydarzenia.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że najsilniejszym magnesem Władysławowa będzie program artystyczny. Taki, który może niektórych skłonić do przedłużenia sobie majowego weekendu. A konkretniej rzecz ujmując - koncerty najpopularniejszych wykonawców muzyki disco-polo. Co by o tego rodzaju rytmach nie mówić, to w rozkręcaniu tanecznej zabawy nie mają sobie równych. 5 maja, na scenie tutejszego Ocean Parku swoje największe przeboje zaśpiewają m.in. grupa Boys Marcina Millera, Zenek Martyniuk i Akcent, Łobuzy czy Playboys. Gdyby ktoś jednak nie trawił takich klimatów, niech odwiedzi Ocean Park w inny dzień - to bardzo ciekawy park rozrywki, w niezwykle przystępnej formie prezentujący bogactwo życia w morzach i oceanach Ziemi, wypełniony świetnymi atrakcjami dla dzieci.

Wracając jeszcze na chwilę do kulturalnej części majówki we Władysławowie - interesujące propozycje zapowiada miejscowe Centrum Kultury, Promocji i Sportu. Niewątpliwie gwiazdą weekendu będzie pełen humoru show, jaki dadzą Kabaret Zachodni do spółki z Formacją Chatelet. Początek komicznych popisów zaplanowano na 1 maja na godzinę 18:00, kabarety wystąpią w amfiteatrze przy ratuszu - czyli na całkiem niedawno wybudowanej Estradzie Koncertowej, zlokalizowanej w pobliżu Domu Rybaka. Wstęp bez opłat! Do tego władysławowski CKPiS zaprasza na rodzinne warsztaty teatralne (29 IV o 16:30 w sali nr 103 urzędu miejskiego, konieczne są wcześniejsze zapisy),piątą edycję Europejskiego Rajdu Rowerowego (szczegóły i zapisy na do znalezienia w serwisie elektronicznezapisy.pl) oraz intrygująco zapowiadającą się grę miejską “Pierścień Hallera”. Do udziału w zabawie z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi potrzebny będzie czytnik kodów QR - zapisy w dniu “zawodów” (2 V),od 11:00 do 11:30 w biurze terenowym przy Towarowej 8 (okolice wieży ciśnień i dworca PKS).

Kilka dni majowego weekendu będzie równocześnie doskonałą sposobnością, aby nieco bliżej poznać Władysławowo i cieszyć się dostępnymi w kurorcie możliwościami. Cała moc rozrywek będzie czekać w samym centrum miasta - Dom Rybaka z wieżą widokową jest siedzibą dwóch świetnych mini-muzeów, prezentujących świat motyli oraz najwymyślniejsze iluzje optyczne. Tuż obok jest Lunapark Sowiński - stacjonarne wesołe miasteczko, które zdążyło rozrosnąć się do stosunkowo dużych rozmiarów. Blisko jest też nowoczesna Wystawa Rybacka MERK, która wyjątkowo sugestywnie pokazuje realia pracy na morzu.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku w trakcie majówki będą mieli jeszcze większy wybór. Od toru kartingowego, przez obiekty cetniewskiego Centralnego Ośrodka Sportu z kortami tenisowymi i zadaszoną pływalnią Aquarius na czele, aż po trasy rowerowe i rozsiane po okolicy stadniny koni i centra jeździeckie. Zapowiadana na weekend i przyszły tydzień pogoda raczej skutecznie zniechęci do wylegiwania się na plaży… I dobrze! Na opalanie się będzie czas latem, a długi weekend majowy to doskonała okazja, aby zwiedzić Władysławowo i poznać miasto z nieco innej strony.

Galeria
Dodano: 2017-04-26 14:21:00

Komentarze (2)
Anonim
29.09.2017 09:43

Władysławowo zdecydowanie warto odwiedzić - obojętnie czy na majówkę czy w wakacje. Najważniejsze, to aby pogoda dopisała. Ocean Park i inne atrakcje traktuję jako ciekawostkę, którą można sprawdzić.

Anonim
6.02.2018 14:43

Weekend majowy we Władysławowie a sylwester w Zakopanem :)

Dodaj komentarz