Dobre pomysły na majówkę w Rewalu nad morzem

Pięć dni najbliższej majówki to wystarczająco dużo czasu, aby spakować najpotrzebniejsze manatki i wyjechać z domu na mały urlop wypoczynkowy gdzieś w Polskę. Sezon grillowy, jeśli tylko pogoda będzie przyzwoita, można rozpocząć w każdym zakątku kraju - niekoniecznie we własnym ogródku (czy na balkonie, bo i takie przypadki się zdarzają). Natomiast krótki wyjazd pozwoli cieszyć się znacznie większą liczbą atrakcji, niż swojski piknik.

Kierunkiem godnym szczególnej uwagi dla wypoczynku w długi majowy weekend będzie bałtyckie wybrzeże i jeden z najciekawszych nadmorskich kurortów w Polsce, jakim jest Rewal w województwie zachodniopomorskim. Przesycone jodem, świeże i orzeźwiające powietrze, plenery jak z obrazka, czyste i szerokie plaże, a do tego mnóstwo kuszących opcji ma przyjemne, tudzież pożyteczne wykorzystanie wolnego czasu. Nie ulega wątpliwości, że co jak co, ale nuda na majówkę nikomu tutaj nie grozi.

W takich miejscowościach maj oznacza rozpoczęcie sezonu turystycznego, wstęp przed wakacyjnym najazdem turystów. I co w związku z tym? Ano to, że już zaraz otwarte powinny być te wszystkie atrakcje Rewala i sąsiednich miejscowości, do których latem ustawiają się długie - czasami zdecydowanie zbyt długie - kolejki. Chodzi przede wszystkim o takie miejsca, jak rewalski Park Wieloryba, niechorską latarnię morską (wspaniałe widoki ze szczytu!) czy Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Jako że temperatury na majówkę będą odczuwalnie niższe niż w lipcu i sierpniu, toteż wczasowiczów do kurortu zawita nieco mniej niż te dwa, trzy miesiące później. Z kolei mniejszy ruch oznacza nie tylko skrócenie spodziewanego czasu oczekiwania, ale też odmienny klimat miejscowości. Zamiast hałaśliwego letniska, w maju trzeba mówić raczej o kameralnym miasteczku.

Takie okoliczności w sam raz nadają się na wieczorny spacer Aleją Róż i Zakochanych. Wprawdzie dostępne prognozy pogody nie zapowiadają samych czerwonych zachodów słońca przy bezchmurnym niebie, to przelotny deszcz nie powinien zepsuć romantycznego nastroju - wystarczy trochę inwencji i kreatywnego wykorzystania zastanej sytuacji. A skoro już mowa o spodziewanej w Rewalu aurze na długi weekend majowy, wypadałoby poświęcić chwilę na dostępne formy relaksu. Wprawdzie leżenie na plaży momentami może okazać się cokolwiek mało komfortowe - a wodne i słoneczne kąpiele już w ogóle niemożliwe - to i tak pozostaje dużo alternatywnych form wypoczynku. Od jazdy konno wzdłuż brzegu morza, przez uprawianie wielu różnorodnych sportów, aż po wzięcie czynnego udziału w jednej z licznych majowych imprez na całym Wybrzeżu Rewalskim.

Sam Rewal kusi festynem “Majówka pod Wielorybami” (2 V) - w programie przewidziano m.in. charytatywny bieg z cyklu “Kilometry Dobra”, wielkie ognisko (+ bogate menu ciepłych dań przygotowanych i serwowanych przez Radę Rodziców miejscowej szkoły),muzykę graną na żywo, występ grupy tancerzy ognia, pokaz fajerwerków czy liczne atrakcje dla najmłodszych dzieci. Takie rodzinne pikniki odbędą się także w Trzęsaczu (30 IV),Pobierowie, Pustkowie, Pogorzelicy (te trzy 1 V) oraz Niechorzu (2 V),a na każdy szykowany jest inny zestaw wabików i niespodzianek. Miłośnicy piłki nożnej niech przygotują się na gorące kibicowanie przyszłym następcom Roberta Lewandowskiego, gdyż na turnieju Football Cup Niechorze 2017 - rozgrywanym od 30 kwietnia do 2 maja - pojawią się juniorskie drużyny piłkarskie z całej Polski.

Prawdopodobnie najciekawszym wydarzeniem w długi majowy weekend w Rewalu będzie jednak inauguracja sezonu w wykonaniu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Tradycyjnie piękne, stylowe pociągi sprzed lat będę wyjeżdżać z zajezdni w Gryficach, aby pięć razy pokonać trasę Trzęsacz - Pogorzelica i z powrotem. W tym roku na trasie kolejki pojawi się dodatkowy przystanek, bilety na majową przejażdżkę będzie można kupić albo w automatach na dworcach, albo bezpośrednio u konduktora - otwarcie kas biletowych przewidziane jest na czerwiec.

Galeria
Dodano: 2017-04-26 09:55:00

Komentarze (2)
Anonim
29.09.2017 09:18

Jeśli pogoda dopisze, to wyjazd na majówkę nad morze jest niezłym pomysłem. W Rewalu czy Niechorzu o tej porze roku nie ma tłumów turystów, a ceny są korzystniejsze, więc można naprawdę dobrze wypocząć.

Anonim
6.02.2018 14:36

Jeśli weekend majowy to tylko REWAL!!!

Dodaj komentarz