Potwierdzeniem faktu, że Małe Ciche to doskonałe miejsce na rowerową przygodę jest organizowany tam od wielu lat „Jesienny Wyścig Rowerowy” (październik),przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawow...
W wielu zakątkach Małego Cichego czas jakby zatrzymał się w miejscu - i wbrew pozorom jest to dla turysty bardzo dobra wiadomość. Dzięki wciąż stojącym, wielowiekowym gospodarstwom i kościołom każdy może podziwiać tradycyjną podhalańską architekturę. Pasjonaci łatwo dostrzegą specyficzne szczegóły konstrukcji, a wszyscy poczują niezwykły urok miejscowości.
Piękny drewniany kościółek, zbudowany w latach 1969-72 z inicjatywy mieszkańców Małego Cichego, z rodzinami Pawlikowskich na czele. Parokrotnie przebudowana świątynia posiada wiele elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych zgodnych z tradycją podhalańską. W przybytku warto zobaczyć rzeźbę patrona na ołtarzu głównym, płaskorzeźby i pamiątkowy krzyż misyjny.
Między wioską Małe Ciche, w gminie Poronin, a parkingiem przy szlaku na polanie, prowadzi niebieski szlak długości ok. 7,5 kilometra. Suma przewyższeń do pokonania idąc w tym kierunku, to niespełna...
Zakopane to jedno z tych miejsc, których nie trzeba polecać. Mnogość atrakcji, Tatry i bliskość Krakowa to najważniejsze atuty tego górskiego miasta. Można tutaj przyjechać o dowolnej porze roku, na majówkę, w lecie czy okresie zimowym można spodziewać się tłumów turystów.
Pojechałem w tym roku na majówkę do Karpacza i uważam, że było warto. Parada wojskowa Rajd Arado była ciekawa, można było dowiedzieć się co nie co na temat II Wojny Światowej. W przyszłym roku także planuję wyjazd do Karpacza, ale w innym terminie, żeby sprawdzić inne atrakcje.
Do Szklarskiej Poręby przyjeżdżam regularnie nie tylko na majówkę, ale przez cały rok! Jest tu gdzie spacerować, co zwiedzać i generalnie wypoczywać. Atrakcje, które pojawiają się co jakiś czas, są dodatkowym magnesem przyciągającym turystów.