Ukwiecony maj, czyli atrakcyjna majówka w Szczawnie-Zdroju

Wiosna jak dotąd nie rozpieszcza nas ciepłem i ładną pogodą. Prognozy na długi weekend majowy nie nastrajają optymistycznie w kwestii rozpoczęcia sezonu grillowego w pełnym słońcu, ale na szczęście są inne sposoby na poprawę nastroju niż ogrodowo-kulinarne przyjemności. Jednym z nich będzie majówka na wyjeździe, czyli krótki urlop w jakimś ciekawym kurorcie. Godny poważnego rozważenia jest przyjazd na parę dni do Szczawna-Zdroju, gdyż w uzdrowisku i jego najbliższych okolicach przewidziane są wyjątkowo interesujące atrakcje.

Tradycyjnie już w okolicach majówki na Zamku Książ organizowany jest Festiwal Kwiatów i Sztuki - w 2017 roku odbędzie się już 29. edycja tej imprezy, na którą z Polski - i zagranicy, przyjeżdżają bowiem goście z niektórych krajów Europy, a nawet dalekowschodniej Azji - ściągają nieprzebrane rzesze ludzi. Festiwal Kwiatów to nie tylko tony pięknie kwitnących roślin, wymyślne kompozycje kwiatowe i popisy florystów, w tym zwycięzców międzynarodowych konkursów. W programie są też warsztaty, konkursy, gry i zabawy (nie tylko dla dzieci),wreszcie część kulturowa. Tym razem najciekawsze prelekcje poświęcone będą kulturze Japonii - oczywiście nie zabraknie bonsai. A gdyby komuś było mało zielonego, to po obejrzeniu wszystkiego w zamku niech wstąpi do pobliskiej Palmiarni. WAŻNE! Znalezienie wolnego miejsca parkingowego pod Książem w trakcie Festiwalu Kwiatów zwykle graniczy z cudem - aby oszczędzić sobie nerwów, bezpieczniej będzie skorzystać z komunikacji miejskiej.

Turyści, w których majówka rozbudzi żądzę coraz to nowych wrażeń, przebywając w Szczawnie będą mogli ładnie skontrastować doznania zapewniane przez delikatne kwiaty z potęgą ryczących silników spalinowych. Otóż od 1 do 3 maja wałbrzyska Stara Kopalnia zaprasza na Moc Maszyn - imprezę, której nie oprze się żaden miłośnik motoryzacji. Pojazdy służb mundurowych, samochody wyścigowe i rajdowe, auta zabytkowe… wszystkie na wyciągnięcie ręki. Do tego rozmaite konkurencje, rozmaite atrakcje dla dzieci oraz wieczorne kino samochodowe. No i “najważniejsze” - wszystko dostępne bez żadnych opłat.

To tylko dwa najważniejsze wydarzenia, w jakie Szczawno i pobliskie miejscowości będą obfitować w nadchodzącą majówkę. Mniejsze i większe koncerty, zawody sportowe dla amatorów, wycieczki dla wszystkich chętnych… jest z czego wybierać! Ci, którzy ponad silne wrażenia przedkładają spokojny - nawet jeśli wymagający fizycznego wysiłku - relaks, również powinni być zadowoleni z pobytu. Na zdobycie czeka górujący nad całą okolicą Chełmiec, a szczawieńskie parki idealnie nadają się na niespieszne spacery, jazdę na rowerze, a nawet biegi przełajowe czy kompleksowy trening. Siłownie terenowe powstają jak grzyby po deszczu. Aktywnym rodzicom z dziećmi w szczególności polecamy Słoneczną Polanę w głównym Parku Zdrojowym - powstał tam nowoczesny plac z wieloma karuzelami, zjeżdżalniami, huśtawkami, ściankami wspinaczkowymi i przyrządami do ćwiczeń. W okolicy działa też parę dużych ośrodków jazdy konnej, z Dworzyskiem na czele. Gdyby jednak niepewna pogoda miała spłatać deszczowego psikusa, to nic straconego - zawsze pozostają osłonięte korty tenisowe i nowoczesny kompleks sportowo-wypoczynkowy Aqua-Zdrój, z parkiem wodnym, strefą fitness oraz dużą halą z high-endowym parkietem.

Dokładając do tego wszystkiego tak fascynujące miejsca jak sztolnie poniemieckiego kompleksu Riese, niczego sobie zabytki w stylu Pijalni Wód Mineralnych czy ExploraPark (uboższy kuzyn słynnego Centrum Nauki Kopernik),wizja długiego majowego weekendu w Szczawnie-Zdroju staje się nad wyraz bogata. Atrakcje na majówkę wręcz sypią się z każdego każdego zakątka niczym płatki kwiatów w czasie procesji na Boże Ciało ;).

Galeria
Dodano: 2017-04-27 11:44:00

Komentarze (1)
Anonim
6.02.2018 14:19

Szczawno-Zdrój to świetne spokojne miejsce. Na pewno polecam na majówkę osobom szukającym odrobinę spokojniejszego miejsca.

Dodaj komentarz