Rejsy Galeonem

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W lipcu i sierpniu port w Ustce zyskuje kilku dodatkowych rezydentów - statki wycieczkowe - Galeony czekające na turystów. Spośród wielu różnych jednostek wyróżniają się te, których wygląd przypomina pirackie i korsarskie żaglowce. I nawet jeśli nie są one napędzane siłą wiatru, to drobiazgowe wykonanie pozwala przenieść się pasażerom (w wyobraźni) o kilka stuleci wstecz.

Bodaj największym z takich statków jest zbudowany na bazie wojskowego holownika - Dragon. Dzięki pracy rzeźbiarskiej Sławomira Cupiała, przypomina okręt żywcem wyjęty z XVII wieku. “Smok” mógłby swobodnie zagrać w kolejnej odsłonie “Piratów z Karaibów” - albo dać początek swojskiej serii “Korsarze z Bałtyku”.

Niezwykłą urodą odznacza się smoczy galion, pełne detali są również maszkarony i rzeźby syren oraz rycerzy w części rufowej. Załoga także jest ubrana stosownie do obowiązującej konwencji. Dragon to czteromasztowiec, który od rufy po kraniec bukszprytu mierzy 45 metrów. Szerokość jednostki dochodzi do 8,2 m. W rejs może wybrać się ponad 200 pasażerów. Na dolnym pokładzie umieszczono klimatyczny bar-tawernę. Dlatego też w lukach może brakować armat.

Armator kieruje do Ustki jeszcze jedną pieczołowicie stylizowaną jednostkę - okręt Unicus, który jest nieco mniejszy od Dragona - to tylko dwumasztowiec. Oba statki nominalnie w czasie wakacji cumują przy wschodnim nabrzeżu, na wysokości latarni morskiej. Należy przy tym pamiętać, że organizator rejsów wysyła swoje okręty do różnych polskich portów (m.in. Darłowa, Łeby, Gdańska, Gdyni, Międzyzdrojów) i w sezonie letnim dostępne mogą być zupełnie inne jednostki - wszystko leży w gestii właścicieli

W razie ewentualnej potrzeby, w Ustce funkcjonuje główne biuro firmy, mieszczące się przy ulicy Kościelniaka 13B.

Mini przewodnik

Turystyczne rejsy po pełnym morzu to nic nowego w miejscowościach posiadających odpowiednio duży port. Dlatego też niezwykle przydatne są pewne urozmaicenia, choćby w wyglądzie statków. W Ustce na wycieczkę po Bałtyku w nieco pirackich klimatach można wybrać się na pokładzie “Dragona” i “Unicusa”. Oba okręty dokładnie wystylizowano na XVII-wieczne galeony.

Blogi

Rrejsy Galeonem warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja