Ustronie Morskie Atrakcje: co robić i co zobaczyć

Ustronie Morskie to bardzo popularna miejscowość turystyczna, szczególnie w sezonie letnim, choć nie tylko. W tej uroczej wiosce nie brak jest licznych atrakcji, a na dodatek oferuje ona mnóstwo możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Warto byłoby się z nimi zapoznać, zwłaszcza jeżeli myśli się o spędzeniu swojego urlopu w Ustroniu Morskim, zarówno samotnie, jak i w gronie rodziny lub przyjaciół. 

1. Plaża 

Raczej nikogo nie zdziwi fakt, iż jedną z największych, o ile nie największą atrakcją Ustronia Morskiego jest dostęp do pięknej plaży. To właśnie z jej powodu setki turystów odwiedzają każdego lata tę uroczą miejscowość. Warto nadmienić, iż kąpielisko w Ustroniu Morskim zostało uhonorowane Błękitną Flagą. Możliwość wypoczynku na piaszczystej plaży, a także kąpania się w morzu to dla większości urlopowiczów wystarczające powody dla odwiedzenia Ustronia Morskiego. Z całą pewnością nie brakuje i osób, które nade wszystko kochają spacery brzegiem polskiego morza. Jeżeli na cel swojego wypoczynku obrało się właśnie ten kurort, warto spędzać czas dokładnie tak, jak się tego pragnie. Wypoczynek w zgodzie z własnymi preferencjami ma bowiem szansę być najbardziej owocny. 

2. Festiwale i koncerty 

W sezonie letnim, w Ustroniu Morskim organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Mają one na celu nie tylko zapewnienie turystom możliwości obcowania ze znanymi artystami, ale także popularyzację regionu. Co ciekawe, udział w wielu wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny, dlatego może skorzystać z nich każdy, kto tylko ma na to ochotę. Tematyka takich wydarzeń jest różna. Najczęściej są to jednak koncerty, wystawy rękodzieła, a niekiedy także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

3. Rybacka przystań morska

W Ustroniu Morskim, w roku 1994 wyznaczona zostala morska przystań dla rybaków. Co ciekawe, jest ona wyposażona nie tylko dialbę wyciągową, ale również w akwatorium. W przystani rybackiej nie brakuje także plaży, która to służy łodziom do bazowania. Obserwacja tego, jak funkcjonuje przystań może być całkiem interesujące dla miłośników rybactwa. 

4. Liczne bary, lodziarnie i restauracje

W sezonie wakacyjnym w Ustroniu Morskim funkcjonuje całe mnóstwo barów, restauracji oraz lodziarni. Oferują one turystom możliwość obcowania z wieloma smakami, także tymi lokalnymi. Będąc nad morzem nie sposób przecież nie skosztować dania na bazie świeżo złowionych ryb. Słodkie gofry z bitą śmietaną, aromatyczne sorbety, a także orzeźwiające koktajle ucieszą nie tylko dziecko, ale i dorosłego. W lokalach gastronomicznych kwitnie także życie towarzyskie, co daje możliwość nawiązania nowych, interesujących znajomości. 

5. Kościół neogotycki 

Spędzając wakacje w Ustroniu Morskim, warto przespacerować się do neogotyckiego kościoła pochodzącego z II połowy XIX wieku. Ten obiekt sakralny jest interesujący nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. Za najciekawszy jest przez wiele osób uznawany renesansowy dzwon. Jego pochodzenie datowane jest na rok 1592! Miłośnicy historii powinni być zatem zachwyceni takim zabytkiem.  

6. Skansen Chleba 

W Ustroniu Morskim znajduje się również ciekawa atrakcja jaką jest Skansen Chleba. Jak sama nazwa wskazuje, najważniejszy jest w tym miejscu chleb. Nie wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, mieli okazję zaobserwować jak właściwie piecze się chleb. Tym bardziej, nie wszyscy mieli okazję samodzielnie taki chleb upiec. Tymczasem, Skansen Chleba proponuje nie tylko możliwość zaobserwowania procesu wypiekania pieczywa, ale również wzięcia udziału w tym procesie. Ta atrakcja ma szansę spodobać się całym rodzinom z dziećmi, a także zorganizowanym grupom, na przykład kolonijnym. 

7. Kino 7D

Jeszcze do niedawna bardzo wiele mówiło sie o kinie 3D. Tymczasem okazuje się, że współcześnie mamy dostęp także do kina 7D! W Ustroniu Morskim również istnieje możliwość skorzystania z dobrodziejstw takiej formy rozrywki. Na ulicy Chrobrego znajduje się bowiem kino 7D, które proponuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym możliwość obejrzenia ciekawych filmów. Jeżeli nie miało się dotąd możliwości przekonania się, jak bardzo realistyczny może być film w takim kinie, naprawdę warto tego spróbować!

8. Dąb Warcisław

Na terenie miejscowości Ustronie Morskie rośnie kilkusetletni dąb, któremu nadano imię Warcisław. Prezentuje się on naprawdę spektakularnie, dlatego ma szansę zachwycić nie tylko miłośników przyrody, ale i sceptyków. Potężne drzewo przykuwa uwagę zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Co ciekawe, istnieje także możliwość podziwiania szczątków dębu Bolesław, który jeszcze do niedawna dumnie wyciągał swoje gałęzie ku niebu. Będąc w pobliżu dębów warto poświęcić chwilę na analizę tablic informacyjnych znajdujących się w pobliżu. Można znaleźć tam ciekawe fakty dotyczące przyrody i jej ochrony.  

9. Paintball w Ustroniu Morskim 

W Ustroniu Morskim osoby zainteresowane mogą skorzystać także z gry w paintball. To doskonała forma rozrywki dla wielu grup zorganizowanych. Sprzyja ona nie tylko naprawdę dobrej zabawie, ale również integracji, również tej międzypokoleniowej. Warto skorzystać z ciekawych porad instruktorów, którzy proponują różne możliwe scenariusze rozgrywki. Dzięki temu, nie sposób się nudzić, nawet jeżeli pierwszą przygodę związana z paintballem ma się już dawno za sobą. 

10. Wycieczki rowerowe dla miłośników aktywnego wypoczynku

W Ustroniu Morskim nie brak jest punktów, w których można skorzystać z wypożyczenia roweru. To doskonała wiadomość dla wszystkich tych, którzy cenią sobie aktywne formy spędzania swojego wolnego czasu. Będąc zatem w Ustroniu Morskim warto wynająć rower i udać się na atrakcyjną wycieczkę. Jeździć można oczywiście nie tylko po samym Ustroniu Morskim, ale i po terenach innych miejscowości. Długie wyprawy rowerowe sprzyjają nie tylko poprawie aktywności fizycznej, ale również dają szansę odkrycia różnych zaskakujących atrakcji.

11. Rejsy statkiem 

W Ustroniu Morskim istnieje również możliwość skorzystania z rejsu stakiem. Największy wybór interesujących propozycji będziemy mieć do czynienia rzecz jasna w sezonie wakacyjnym. Okres letni daje również możliwość największego komfortu, ponieważ panujące nad morzem temperatury są wówczas sprzyjające. Rejs statkiem po Morzu Bałtyckim to prawdziwa gratka nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych. Ogromną popularnością cieszą się rejsy w stronę zachodzącego słońca. Jak sama nazwa wskazuje, w trakcie trwania takiego rejsu można podziwiać słońce chowające się w morskiej tafli morza. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż zachmurzenie, także niewielkie i chwilowe może skutecznie utrudnić podziwianie takiego spektaklu. Niemniej jednak, nadal można wówczas podziwiać piękną mozaikę podświetlonych promieniami słońca chmur na niebie, jak również głęboki granat wód morskich. Koszt rejsu statkiem może być różny, w zależności od konkretnego przewoźnika, a także długości trasy pokonywanej przez statek. Zazwyczaj jednak dzieci oraz osoby starsze mogą liczyć na bilety ulgowe. Nierzadko dotyczy to również studentów. Poza sezonem letnim, koszt rejsu może być niższy. 

Inne ciekawe atrakcje znajdziesz na: https://fajnepodroze.pl/ustronie-morskie-atrakcje/


Tekst z zewnątrz.

Dodano: 2024-01-15 15:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz