Unieście - noclegi blisko morza. Kwatery, pensjonaty, domki przy plaży

Nieoficjalny poradnik dla turystów wybierających się do Unieścia i poszukujących komfortowych noclegów jak najbliżej morza. Naturalnie najdogodniej położone pokoje wyprzedają się w pierwszej kolejności, dlatego rezerwując noclegi niedaleko plaży trzeba działać ze sporym, co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Brak wolnych miejsc na wakacje już w kwietniu czy nawet w marcu jest dość powszednią sytuacją.

Noclegi w Unieściu stanowią tak de facto podstawę funkcjonowania miejscowości letniskowej. Dlatego też oferty dla turystów, przyjeżdżających przede wszystkim na sezon wakacyjny w lecie, prezentują tak rozbudowany i zróżnicowany zakres dostępnych możliwości. W związku z tym ciekawy obiekt realnie blisko morza znajdą tutaj zarówno wczasowicze wymagający wszystkiego co najlepsze, jak też turyści w pierwszej kolejności patrzący na cenę. Pierwszą z wymienionych grup powinien zainteresować m.in. Eden Resort SPA - to rozbudowany kompleks rekreacyjny zaraz przy plaży, z eleganckimi apartamentami, własną strefą zabiegów Spa & Wellness oraz trzygwiazdkowym hotelem. Z kolei tańszą o ponad połowę alternatywą będzie sąsiedni Dom Wypoczynkowy Leokadia, oferujący przede wszystkim przytulne pokoje niedaleko morza. Jakieś 75 metrów do strzeżonego kąpieliska to żadna odległość.

Generalnie całe Unieście dałoby się podciągnąć pod pojęcie “blisko plaży” - cały kurort leży na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim, szerokiej na około pół kilometra. Dlatego nie zaszkodzi skupić się na tych ośrodkach turystycznych przy morzu, które mogą się pochwalić dobrą opinią wśród klientów. Takich jak Pensjonat Helios: średnia 4,0 w pięciostopniowej skali na 40 wystawionych ocen niewątpliwie będzie niezłą rekomendacją dla tego obiektu nad morzem. Jeszcze lepszy wynik od pensjonatu - 4,7 na 36 opinii - wykręcają pokoje gościnne U Jacka, czyli po prostu prywatne kwatery przy plaży.

Te cztery wymienione powyżej konkrety stanowią zaledwie niewielki ułamek potencjalnie interesujących opcja na nocleg blisko morza, jakie są dostępne dla przyjezdnych wczasowiczów w Unieściu. Są przecież jeszcze typowe apartamentowce na obrzeżach, są mniejsze i większe osiedla z domkami letniskowymi, działa kilka kempingów i pól namiotowych, duże i małe wille na wynajem w całości lub podzielone na kilka kwater przy morzu… Ba, na południowej przystani da się nawet znaleźć coś w rodzaju pływającego hotelu z domkami na wodzie - HT Houseboats.

Jak już sygnalizowaliśmy wcześniej, jak na swoją (nie)wielkość Unieście pod względem noclegowym prezentuje się nad wyraz bogato. I to potencjalni klienci muszą sami sobie określić, jak blisko plaży chcą przebywać, wyważając szereg różnych czynników. Nie tylko odległość od morza, ale też ceny, standard, opinie innych turystów czy specyficzny klimat konkretnej miejscówki.

Polecamy również:

Komentarze (1)
Anonim 31.01.2018 10:57

Jeśli dobrze kojarzę, to od zeszłego roku Unieście zostało włączone w granice Mielna - to tak w sprawach formalnych, niezbyt istotnych dla odpoczywających urlopowiczów. Co najwyżej niektóre, pozbawione aktualizacji nawigacje samochodowe teoretycznie mogą stwarzać problemy z dotarciem na miejsce. A wracając do meritum: z noclegami nad morzem zawsze jest tak, że im bliżej tym lepiej (i w jakiś sposób drożej). Unieście, vel opisywana dzielnica Mielna, doskonale wpisuje się w rzeczoną regułę.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie