Port Rybacki

Port rybacki w Unieściu jest przedłużeniem ul. Rybackiej o część nadbrzeżną, znajdującą się na wydmie. Na terenie portu stoi 8 różnej wielkości i przeznaczenia zabudowań: magazyn ryb, sieciarnie oraz warsztaty naprawcze.

Rybacy z Unieścia najczęściej łowią: łososia, halibuta, śledzia i węgorza. W pewnej odległości od linii brzegowej znajduje się też wyciągarka transportująca łodzie na plażę.

Tradycyjnie w miejscowościach nadmorskich, rybołówstwo od wieków pozostaje jednym z najważniejszych źródeł utrzymania mieszkańców. Nie inaczej jest w Unieściu. Do szyprów i szeregowych pracowników kutrów można udać się nie tylko po świeżą rybkę. Warto zapytać także o możliwość zaokrętowania się na wędkarski rejs.

W końcu od dłuższego już czasu turystyka stanowi kolejne istotne źródło przychodów ludzi żyjących nad Bałtykiem. Takie rejsy są więc połączeniem wielowiekowej tradycji z wymogami współczesnego świata. Łowiący turysta musi się martwić wyłącznie o opłacenie wyprawy, ewentualnie odpowiedni sprzęt - rybacy dobrze zadbają o łódź i znalezienie zasobnego w ryby łowiska. Tylko pogoda nie zależy od uczestników.

Na wodach Bałtyku w rejonie Unieścia można złapać nie tylko dorsze. Warto popytać jeszcze o najlepsze metody na złowienie łososia, śledzia, węgorza czy halibuta. A mało który obiad smakuje równie dobrze, jak własnoręcznie wyciągnięta z morza ryba.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy