Animacje dla dzieci w Sztutowie | noclegi, hotele, pensjonaty, SPA

  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Nie odnaleziono

  Brak obiektów spełniających kryteria.

  Sztutowo wprawdzie leży w pewnej odległości od piaszczystych plaż Bałtyku, jednak na tyle blisko aby turyści mogli swobodnie korzystać z pełni uroków wakacji nad morzem. Kilometr z kawałkiem pomiędzy centrum miejscowości a zorganizowanymi kąpieliskami spokojnie da się przeżyć. No chyba, żeby do Sztutowa wybrać się razem z maluchami, które niespecjalnie mają ochotę na dłuższe spacery - wtedy przy wyborze miejsca na nocleg należy poszukać czegoś z animacjami dla dzieci. Jako że polskie wybrzeże latem odwiedza coraz więcej “pełnych” rodzin, tego rodzaju wakacyjne oferty specjalne tworzy praktycznie cała branża hotelarska. Od spodziewanych w tej grupie ośrodków młodzieżowych i kolonijnych, przez rodzinne pensjonaty czy klasyczne hotele, aż po obiekty z kategorii SPA oraz domków letniskowych.

  Jeśli chodzi o animacje dla dzieci Sztutowo jakimś szczególnym rogiem obfitości nie jest, ale biorąc pod uwagę (nie)wielkość i w porywach średnią rozpoznawalność letniska zakres dostępnych możliwości zdaje się być stosunkowo duży. Tak po prawdzie to organizacja czasu dla dzieci w całym hotelarstwie opiera się na dwóch filarach: chodzi o dostępne w okolicy atrakcje oraz szeroko pojmowane gry i zabawy do zorganizowania przez obiekt noclegowy we własnym zakresie. Tudzież wynajmując odpowiednie osoby, które zajmują się dziećmi i “animują” maluchy na terenie ośrodka w Sztutowie. W takich przypadkach najczęściej mamy do czynienia z grami terenowymi (im bardziej wymyślny i barwny scenariusz, tym więcej emocji wśród uczestników),zajęciami plastyczno-artystycznymi, konkursami, stawianiem budowli z klocków, rozgrywkami sportowymi etc. Niby banały, ale jeśli prowadzący wykazują się pomysłowością i kreatywnością, takie zabawy z dziećmi wciągają na długi, długi czas.

  Ciekawie zapowiadają się także potencjalne wycieczki i grupowe wyjścia, jakie mogą znacząco wzbogacić wakacyjny pobyt maluchów oraz starszaków nad morzem. Niektóre hotele z animacjami dla dzieci w Sztutowie wchodzą w swego rodzaju programy partnerskie z lokalnymi atrakcjami, dzięki którym ich najmłodsi goście mają zapewnione specjalne traktowanie. Czyli najczęściej specjalne zniżki na wejściówki grupowe. W programie mogą znaleźć się takie rzeczy jak przejażdżka Żuławską Koleją Wiślaną - np. z wycieczką do Nowego Dworu Gdańskiego i zwiedzaniem Żuławskiego Parku Historycznego - wizyta w stegneńskim Muzeum Bursztynu czy zajęcia edukacyjne na terenie dawnego obozu koncentracyjnego Stutthof. Choć to ostatnie to tylko dla młodzieży już zorientowanej w historii i mocnych nerwach. Dzieciaki zapewne lepiej będzie zabrać do Parku Inwazja Owadów z Jantaru - rozrywka połączona z notabene mało inwazyjną, aczkolwiek wysoce praktyczną edukacją ekologiczną.

  Rozmaitych pensjonatów z animacjami dla dzieci Sztutowo ma na pęczki. Podobnie zresztą innego rodzaju obiektów świadczących usługi hotelarskie. Jak się zorientować w takim gąszczu reklam i ofert na rodzinne wakacje nad morzem? Być może zdając się na opinie innych turystów, naturalnie zachowując zdrowy dystans do internetowych recenzji. I porównać dostępne możliwości z propozycjami wysoko ocenianych ośrodków - niekoniecznie ze Sztutowa. Ogólnym punktem odniesienia mógłby być chociażby Bałtyk Resort w Rewalu. Wystarczy zerknąć na Facebooka czy Booking.com, co na temat tamtejszych animacji dla dzieci napisali jego goście.

  Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

  Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

  Czytaj również:

  Komentarze (1)
  Anonim
  9.07.2018 15:32

  Najlepsza, a w każdym razie najbardziej wychowawcza animacja dla dzieci na wakacjach nad morzem w Sztutowie to właśnie wyjście do Stutthofu. I to nie jakieś zwiedzanie z przewodnikiem, tylko doznanie na modłę "Live action role-playing" - po horrorze obozu koncentracyjnego nawet najgorszy bachor zmieni się w posłusznego aniołka, zaprawdę powiadam Wam. Taki tam czarny humor.

  Dodaj komentarz