Obiekty z animacjami dla dzieci w Kątach Rybackich | hotele, pensjonaty, noclegi

Kąty Rybackie z pewnością należą do najbardziej kameralnych kurortów turystycznych na Pomorzu. Z jednej strony plaże Morza Bałtyckiego, z drugiej przystanie żeglarskie na Zalewie Wiślanym, zaciszna atmosfera… Niewątpliwie godna poważnego rozważenia destynacja na lato, dla rodzinnych wakacji nad morzem. W przypadku wyjazdu z czeredką maluchów trzeba sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy taka mała miejscowość jest w stanie zapewnić milusińskim odpowiednie rozbudowany zestaw atrakcji? Otóż jest - i spora w tym zasługa animacji dla dzieci w Kątach Rybackich, urządzanych przez miejscową branżę hotelarską i obiekty oferujące noclegi.

Trendy w całej polskiej turystyce nad morzem nie pozostawiają żadnego marginesu na jakiekolwiek wątpliwości. Skończył się monopol klasycznych ośrodków kolonijnych na porządną organizację czasu dla dzieci w wakacje. Widać to również po Kątach Rybackich, gdzie oferty specjalne dla rodzin, uwzględniające dodatkowe atrakcje dla maluchów i/lub nastolatków przedstawiają kolejne pensjonaty, hotele SPA, domki letniskowe i obiekty noclegowe innych kategorii. A tak bardziej konkretnie, to co Kąty Rybackie do spółki z hotelami z animacjami dla dzieci mogą zaproponować najmłodszym - co często równoznaczne jest z “najbardziej wymagającym” - gościom? W dużym skrócie: rozmaite gry, zabawy, lekcje żeglarstwa i spływy kajakowe oraz dłuższe bądź krótsze wycieczki po okolicy, gdzie w sezonie letnim działa sporo szeroko pojmowanych atrakcji.

Obiekty hotelarsko-noclegowe z Kątów Rybackich bodaj najczęściej idą w kierunku klasycznych, najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Zresztą nawet pozornie najprostsze zabawy z dziećmi wiele zyskują przy kreatywnej otoczce i pomysłowych, energicznych animatorach. Gry terenowe w pirackich klimatach - poszukiwanie skarbów na plaży, odpowiednie przebrania etc. - to czysty samograj. Maluchy mogą liczyć również na zajęcia artystyczne (od malowania i rysowania po teatrzyki), ruchowe, konkursy z nagrodami… A co z zorganizowanymi wycieczkami w grupach? Część pensjonatów z animacjami dla dzieci w Kątach Rybackich współpracuje z lokalnymi atrakcjami, takimi jak Inwazja Owadów - park rozrywki ze stosunkowo dużą dawką dydaktyki w dziedzinie ekologii - czy Bursztynowa Komnata (czyli Muzeum Bursztynu w Stegnie). Takie programy partnerskie najczęściej przekładają się na specjalne oferty cenowe, czasami bogatsze programy “zwiedzania” dla uprzywilejowanej grupy dzieciaków. Ci, którzy zajmują się dziećmi zabierają je także do Muzeum Zalewu Wiślanego, na jedyne w swoim rodzaju przejażdżki Żuławską Koleją Wiślaną, do dysponującego unikatowymi eksponatami Żuławskiego Parku Historycznego… Pomysłem z rodzaju “do poważnego rozważenia” będzie też Muzeum Stutthof - zwiedzanie poniemieckiego obozu koncentracyjnego wymaga pewnej dojrzałości, której maluchy zwyczajnie jeszcze nie mogą mieć.

Kąty Rybackie to dość specyficzny kurort na rodzinne wakacje nad morzem. Co nie zmienia faktu, że ciekawe oferty z animacjami dla dzieci pojawiają się również tutaj. A jakimi kryteriami najlepiej kierować się przy wyborze? Z pewnością warto zwrócić uwagę na internetowe opinie (te bardziej wiarygodne) i porównać program dla dzieciaków z tym, co proponują obiekty hotelarskie z innych części polskiego wybrzeża. Sporo materiału porównawczego dostarczy Bałtyk Resort - bardzo pozytywnie oceniany przez rodziny z dziećmi ośrodek wypoczynkowy z Rewala.

Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

Czytaj również:

Komentarze (1)
Anonim 10.07.2018 09:40

Skoro miejscowość nazywa się Kąty Rybackie, to wśród propozycji na animacje dla dzieci nad morzem niejako samo z siebie nasuwa się wędkarstwo. Jako sportowy odpowiednik rybołówstwa. Wprawdzie to hobby wymagające cierpliwości, ale nikt przecież nie każe siedzieć z wędkami na pomoście. Można wcześniej specjalnie zarybić jakiś niewielki zbiornik, żeby dzieciakom było łatwiej.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie