W przypadku Darłowa noclegi z basenem nad morzem stanowią cokolwiek skomplikowane zagadnienie. A to z tego względu, że większość obiektów z branży turystyczno-hotelarskiej znajduje się w Darłówku - integralnej dzielnicy miasta, choć przez niektórych traktowaną jako odrębny kurort. Co wcale nie znaczy, że bliżej centrum nie ma w czym wybierać. Interesujących noclegów z basenem w Darłowie z pewnością nie brakuje.
Polecane noclegi z basenem w Darłowie blisko morza
Na początek trzeba jednak oddać cesarzowi co cesarskie. Jak całe Darłowo długie i szerokie, tak z całą pewnością najbogatszą ofertę na noclegi z basenem nad morzem ma Hotel Jan z Darłówka. To trzygwiazdkowy obiekt z bardzo wyśrubowanymi standardami. Najlepiej świadczą o tym ceny za eleganckie pokoje i równie ładnie urządzone, doskonale wyposażone apartamenty. Koszt pobytu osoby dorosłej w hotelu zaczyna się z poziomu 220 zł za osobę na dobę, górna granica to już 550 zł za noc z wyżywieniem. Sporo, ale biorąc pod uwagę że w cenę wliczone jest korzystanie z dużego basenu hotelowego (12×5 metrów),do tego sauny i jacuzzi) oraz wstęp do Parku Wodnego Jan, takie sumy stają się bardziej uzasadnione. Aquapark posiada 5 basenów różnej wielkości, z bogatym zestawem udogodnień, rwącą rzeką i wieloma innymi atrakcjami. Pozostaje tylko uzupełnić, że noclegi z basenem nad morzem w hotelu nie obejmują zabiegów SPA & Wellness. Za przyjemności z masaży, rytuałów saunowych, maseczek i pozostałych procedur relaksacyjno-kosmetycznych trzeba dopłacić.
Nie da się ukryć, że taki nocleg z basenem w Darłowie mocno daje po kieszeni. Luksusy pod ręką w pokojach i apartamentach mają jednak tańsze alternatywy. Nie tak ekstremalnie wygodne, ale wciąż bardzo komfortowe. Na przykład pensjonaty na obrzeżach miasta - spokojna okolica, wciąż wszędzie blisko, a wydatki kilkukrotnie mniejsze. Na przykład Pensjonacik Ewa, oddający turystom do dyspozycji m.in. plac zabaw dla dzieci, ogród z altaną towarzyską, grillem i miejscem na ognisko, stół ping-pongowy, a wreszcie letni basen o powierzchni 22 m². W sam raz na odrobinę relaksu i podstawową naukę pływania małych dzieci. Jeśli chodzi o same noclegi, pensjonat proponuje pokoje z własnymi aneksami kuchennymi oraz jeszcze lepiej wyposażone apartamenty.
Jakie obiekty noclegowe z basenem są najpopularniejsze w Darłowie?
Bodaj najkorzystniejszą ekonomicznie w całym Darłowie ofertę noclegów z basenem w cenie składają obiekty bazujące na domkach letniskowych. Poziom 40-50 złotych od osoby za dobę “all inclusive” przedstawia się niezwykle kusząco, nieprawdaż? Takie warunki proponuje chociażby ośrodek Meduza z siedmioma domkami letniskowymi nad morzem. W każdym łazienka, dostęp do internetu, porządny aneks kuchenny, sprzęt RTV, a na terenie wspólnym m.in. duży plac zabaw i spory basen rekreacyjny. Podobnie wygląda sytuacja w Domkach z Basenem Aqua Fun - tyle że kwatery mają wyższy standard, co ma przełożenie na kwoty w cenniku. Tutaj domki letniskowe są murowane, bardziej przypominają apartamenty niż typowe dacze. I jest sauna - wprawdzie to nie jest jeszcze pełnoprawna strefa SPA & Wellness, ale pierwszy krok w takim kierunku jak najbardziej tak.
Darłowo noclegi z basenem nad morzem oferuje przede wszystkim w Darłówku. To już ustaliliśmy wcześniej. Jednak baza turystyczna miasta jest na tyle rozwinięta, że na tego rodzaju atrakcję w cenie można liczyć również w pobliżu historycznego centrum miejscowości. Rozwiązanie w sam raz dla tych, którzy niekoniecznie muszą mieć blisko na plażę, a planują zwiedzić piękne zabytki w okolicy.
Noclegi z basenem nad morzem brzmią jak miód na uszy kogoś, kto ma już wszystkiego po dziurki w nosie i chce wreszcie porządnie odpocząć. Z jednej strony piękne plaże, z drugiej wspaniałe zabytki w Darłowie, z trzeciej korzystny dla zdrowia mikroklimat, a z czwartej komfortowy pokój i basen pod ręką. Problem w tym, że znaczna część ofert noclegów nad morzem z basenami w cenie może zagwarantować wyłącznie basen ogrodowy - i to dmuchany. Łatwo się naciąć przy niezbyt uważnym czytaniu.
Kościół Mariacki jest jednym z najcenniejszych zabytków Darłowa i Pomorza. Gotycką, ceglaną świątynię wzniesiono w XIV wieku. Jej charakterystycznymi elementami są m.in. 60-metrowa wieża, sarkofagi pomorskich książąt, organy z XIX w., drewniana ambona (ok. 1700 r.),witraże czy obrazy. Aktualnie kościołem i parafią MB Częstochowskiej opiekują się franciszkanie.
Wyjątkowa fontanna, która od ponad 100 lat zdobi rynek Darłowa. Rzeźbę wykonał ceniony (i wysoko ceniący swoje usługi) mistrz Wilhelm Gross, który ukończył to dzieło sztuki w 1913 roku. Oprócz postaci rybaka na szczycie, niezaprzeczalny kunszt widać również w brązowych płytach ilustrujących ważne momenty z historii miasta, umieszczonych u podstawy cokołu.
Piękny i ważny zabytek, który zdobi ścisłe centrum Darłowa. Siedziba miejskich władz powstała w rynku w XVIII wieku, po przebudowie starej hali targowej. Ratusz jest konstrukcją wielokondygnacyjną z mansardowym dachem. Barokowy sznyt urozmaicono przez wstawienie kamiennego, renesansowego portalu, pochodzącego ze zniszczonego w pożarze poprzedniego magistratu.
Zabytkowa pozostałość po średniowiecznych fortyfikacjach, wznoszonych w celu obrony Darłowa przed najeźdźcami. XIV-wieczne mury miały 4 takie “wrota”, jedyna zachowana Brama Kamienna była tą północną. Współczesny wygląd - ceglana wieża na planie kwadratu, 4 kondygnacje i “namiotowy” dach - to też efekt przebudowy z 1732 r. Druga z używanych nazw to Brama Wysoka.
Byłam na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie jakiś czas temu, bardzo przyjemnie się go zwiedza. Latarnie morską zawsze warto zobaczyć, więc nie ma o czym mówić , natomiast na rejs jeszcze nie nie zdecydowałam, być może we wrześniu właśnie będę w Darłowie na krótkim urlopie i będzie mi dane pobawić się w pirata ;)
Spokojne miasteczko to Darłowo, ale atrakcji w okolicach nie brakuje. Zawsze się można gdzieś przejechać, chociaż na listopadowy weekend może niestety braknąć na takie wyjazdy czasu.
Darłowo ma wiele atrakcji, to co opisane w artykule to tylko część tego co można zobaczyć. Osobiście jestem fanką aquaparku Jan, ale reszta atrakcji spokojnie dorównuje temu parkowi wodnemu.
Takie animacje dla dzieci, jak te wymienione w powyższym "artykule", to już żadna tam wielka atrakcja. Teraz to już niemal każdy ośrodek hotelarski w Darłowie oferuje gry i zabawy dla maluchów. Inna sprawa, że zdecydowana większość z nich to głupotki, "hotelowe przedszkole". Jak ktoś wymyśli coś oryginalnego i kreatywnego, ma szansę wyprzedzić konkurencję o kilka długości.
Na listę najlepszych atrakcji dla dzieci w Darłowie wciągnąłbym jeszcze całkiem niedawno zbudowany Park Historyczny. Po co męczyć się na zwiedzaniu zamku, gdzie wszystkie wystawy nudzą się dzieciakom po jakichś 5 minutach, skoro można pójść do "średniowiecznej osady" i wszystkiego dotknąć albo zrobić samodzielnie?
Przynajmniej tak fajnie wygląda to na papierze, bo jeszcze nie miałem okazji odwiedzić tego miejsca osobiście.