Wrzesień nad morzem Darłowo - 3 najlepsze atrakcje

Kto zaplanował sobie urlop nad polskim morzem na wrzesień i nie zmienił planów ani o jotę, pewnie teraz czuje się cokolwiek ambiwalentnie. Bo z jednej strony pogoda dość daleka jest tego, co kojarzy się ze złotą polską jesienią, a z drugiej to przecież czas, który trzeba przeznaczyć na odpoczynek, relaks i inne przyjemności. Gdzie jak gdzie, ale w takich miejscach jak Darłowo turyści nie muszą się martwić o atrakcje, które skutecznie zastąpią popularny plażing.

Oczywiście nie ma żadnych specjalnych przeciwwskazań, które zabraniałyby wychodzenia na plażę we wrześniu. Nie da się jednak ukryć, że w sezonie jesiennym nie jest to już tak kusząca propozycja, jak w samym środku upalnego lata. Dlatego też redakcja noclegi.net.pl przygotowała mini-ranking trzech najlepszych atrakcji, na które odpoczywający teraz w Darłowie turyści powinni zwrócić baczniejszą uwagę.

1. Zamek Książąt Pomorskich - zdecydowanie obowiązkowy punkt wycieczki po mieście. Zamek wzniesiony przez księcia Bogusława V Gryfita w XIV wieku to z całą pewnością najcenniejsza w wymiarze turystycznym rzecz (a raczej wspaniała budowla),jaką może poszczycić się Darłowo. Zabytek kilkukrotnie przebudowywano i modernizowano, aktualnie znajduje się w nim muzeum z wieloma interesującymi eksponatami. Oczywiście wiele z nich prezentuje historię i kulturę Pomorza, ale równie ciekawa atrakcja to wystawy poświęcone sztuce Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Skoro wrzesień to miesiąc inaugurujący rok szkolny, to i turystyczna wycieczka po zamku nie powinna być pozbawiona poszerzającego horyzonty pierwiastka dydaktycznego.

2. Rejsy po morzu - skoro jest port, na dodatek całkiem duży, to po prostu nie mogło zabraknąć możliwości zaokrętowania się na morską wycieczkę. Wprawdzie po zawieszeniu kursów z Darłowa przez armatora, który oferował takie rarytasy jak regularne rejsy wodolotami do Danii, oferta nie jest już tak imponująca jak jeszcze kilka lat temu - ale i tak turyści mają w czym wybierać. Bodaj największym zainteresowaniem podróżnych cieszą się jednostki stylizowane na średniowieczne galeony. Takie statki pływają co najmniej do końca września, a poza oryginalnym wyglądem okrętów pasażerowie mogą liczyć na szereg atrakcji dodatkowych: na klimatycznych szantach począwszy, a na stosownie zaopatrzonym w trunki dla prawdziwych wilków morskich barze skończywszy.

3. Latarnia morska - jeden z najciekawszych zabytków w Darłowie, o bogatej historii sięgającej 1885 roku. Wtedy to blisko 20-metrowa wieża (wraz z budynkiem dla latarników) zastąpiła prowizoryczne światła u wejścia do portu, które lokalne władze nakazały zapalać dopiero od pierwszej połowy XVIII stulecia. Latarnię morską powiększono o jedno piętro w 1927 r., co widać choćby po nieco odmiennym odcieniu barwy cegieł. Budowla we wrześniu nadal powinna być otwarta (w godzinach 10:00-18:00),a niemałą atrakcją będzie wejście na górny taras. Zarówno ze względu na zapierające dech w piersi panoramy, jak i możliwość obejrzenia z bliska nowoczesnego aparatu świetlnego.

Galeria
Dodano: 2017-09-11 15:39:00

Komentarze (2)
Anonim
12.09.2017 08:08

Darłowski zamek niby fajny, ale z oryginalnego wyglądu to chyba nie za wiele zachowało się do dzisiaj. I nie chodzi tutaj o pośredniowieczne przeróbki, tylko bardziej współczesne remonty i modernizacje - mediewiści będą raczej zawiedzeni. Ale zwiedzić warto, wystawy mają całkiem ciekawe.

Anonim
23.07.2019 08:25

Byłam na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie jakiś czas temu, bardzo przyjemnie się go zwiedza. Latarnie morską zawsze warto zobaczyć, więc nie ma o czym mówić , natomiast na rejs jeszcze nie nie zdecydowałam, być może we wrześniu właśnie będę w Darłowie na krótkim urlopie i będzie mi dane pobawić się w pirata ;)

Dodaj komentarz