To nie tylko “stary człowiek i morze” - niektóre ryby potrafią solidnie dać w kość, zanim wreszcie uda się wyciągnąć je na brzeg. Ewentualnie na pokład łodzi, gdyż naprawdę grube ryby pływają raczej na pełnomorskich wodach, niż w pobliżu portu czy piaszczystego brzegu. W okolicach Helu można złowić dorsze, łososie, węgorzyce, śledzie, flądry, belony czy babki.
Ostoja naturalnego dla nadbałtyckich wydm ekosystemu i przybrzeżnego krajobrazu. Utworzony w końcówce 2006 roku, mając na uwadze przede wszystkim szczególną florę. Zwłaszcza porosty i grzyby oraz gatunki takie jak honkenia piaskowa, mikołajek nadmorski, wydmuchrzyca piaskowa, piaskownica zwyczajna. Helskie Wydmy mają niewiele ponad 108 hektarów powierzchni.
Na szwedzkiej mapie z XVII wieku przedstawiona jeszcze jako skupisko 6 wysp. Mierzeja powstała w wyniku nanoszenia piasku przez prądy morskie. Dziś ma ok. 34 kilometry długości, w najszerszym punkcie jej szerokość wynosi 3 km, natomiast w najwęższym - tylko 150 metrów. Półwysep słynie z walorów przyrodniczych - m.in. lasów, wydm i przystanków wędrownych ptaków.
Port wojenny na Helu zaczął powstawać jeszcze w 1931 r. - wybuch II WŚ zatrzymał prace. Gotowy był jeden basen oraz nabrzeże do obsługi okrętów. Współczesna jednostka “Punkt Bazowania Hel” została uformowana na początku 2008 r. Perełką portu jest zacumowany kuter pościgowy Batory, na którym 16 obrońców Helu w 1939 r. przebiło się na szwedzką Gotlandię.
Władysławowo zdecydowanie warto odwiedzić - obojętnie czy na majówkę czy w wakacje. Najważniejsze, to aby pogoda dopisała. Ocean Park i inne atrakcje traktuję jako ciekawostkę, którą można sprawdzić.
Czyli Ustronie Morskie ma trochę do zaoferowania na majówkę. Dni Ustronia Morskiego wydają się być najciekawszym czasem do spędzenia w tej nadmorskiej miejscowości, zwłaszcza dla ludzi preferujących aktywny wypoczynek.