Pomnik i Ławeczka Rybaka

Jeden z najciekawszych elementów w całym wyremontowanym porcie w Kątach Rybackich, dzięki któremu nabrzeże nabrało nieco bardziej turystyczno-parkowego charakteru. A imponujący pomnik - nieco ponad 2 metry wysokości - to efektowny sposób uhonorowania tradycyjnej pracy mieszkańców miejscowości i pozostałych rybaków, którzy dzień w dzień zmagają się z bezlitosną naturą na wodach Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego.

Betonowa figura rybaka (zakapturzonego wąsacza) trzymającego sporą sztukę, ważny około tony. Rzeźbie towarzyszy stylizowana, ozdobna ławeczka - jedyna taka spośród wielu, które stoją przy alejkach w całym porcie. Między dekoracyjnym a “zwykłym” elementem małej architektury, stoi kolejny pomnik - o bardzo wyrazistej wymowie.

Czwartego sierpnia 2006 r. ustawiono “rzeźbę” łopaty wbitej w ziemię, wraz z tablicą i apelem. Ma być to wezwanie i symbol bezwzględnej konieczności przekopania Mierzei Wiślanej - po to, aby umożliwić żeglugę z Zalewu Wiślanego bezpośrednio na otwarte morze (i w drugą stronę również), bez przepływania przez rosyjską cieśninę Pilawską.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy