Noclegi z animacjami dla dzieci Hel | hotele, pensjonaty


												

Kurort Hel wielu turystów utożsamia z całym Półwyspem Helskim - mimo tego niniejszy wpis będzie bardziej o wakacyjnych animacjach dla dzieci w Helu niż na Helu. Co w sumie robi niewielką różnicę, gdyż specjalne oferty dla rodzin z maluchami (ew. również starszakami bądź nastolatkami) stają się coraz powszechniejsze we wszystkich kategoriach obiektów noclegowych. Niegdyś organizacja czasu dla dzieci była niemal wyłączną specjalizacją rozmaitych ośrodków młodzieżowych i kolonijnych. Dziś dodatkowe atrakcje dla (naj)młodszych gości - i fachową opiekę nad maluchami - zapewniają także hotele, pensjonaty, a nawet domki letniskowe czy SPA. Znak czasów i trendów w turystyce.

Geneza zjawiska zdaje się prosta i zrozumiała: rośnie liczba rodzin, które wakacje nad morzem spędzają razem z dzieciakami, w pełnym gronie (500+ i inne takie). A zatem ośrodki wypoczynkowe starają się spełnić oczekiwania tej coraz ważniejszej grupy potencjalnych klientów branży hotelarsko-noclegowej. Jednym z nich jest zorganizowanie dodatkowych atrakcji i jednoczesne odciążenie dorosłych w ich rodzicielskich obowiązkach. Hotele z animacjami dla dzieci w Helu starają się to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze: gry i zabawy na terenie ośrodka. Po drugie: zaplanowane zawczasu wycieczki i czerpanie z szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych w regionie.

Jeśli chodzi o zabawy z dziećmi w jakimś helskim obiekcie noclegowym, to tak naprawdę więcej zależy od pomysłowości i kreatywności animatorów niż stopnia rozbudowania infrastruktury. Dla przykładu: można urządzić teatrzyk z fajerwerkami, na którym maluchy usną z nudów po kwadransie, a można też przygotować dzieci do własnego przedstawienia, z własnoręcznym przygotowywaniem kostiumów, dekoracji, pisaniem scenariusza etc. Inne popularne zajęcia dla dzieci to malowanie, zajęcia ruchowo-sportowe, quizy i konkursy z nagrodami… Co się tyczy wycieczek, Hel pełen jest interesujących miejscówek. Fokarium, interaktywne i mocno multimedialne wystawy w Muzeum Rybołówstwa (mieszczącym się w średniowiecznym kościele) oraz Bunkier Morskie Tajemnice dla miłośników przyrody. Dla pasjonatów historii: Muzeum Obrony Wybrzeża z 10 oddziałami na całym Półwyspie. Jest też Bunkier Makabra XX Wieku, ale ta immersyjna ekspozycja raczej nie nadaje się dla małych dzieci. A jeśli lokalne wesołe miasteczka okażą się zbyt sztampowe, osoby które zajmują się dziećmi w hotelach Helu mogą zabrać podopiecznych do Ocean Parku we Władysławowie albo swarzewskiego parku rozrywki Muzeum Kocham Bałtyk. Ot, przewrotność nazewnictwa.

Pytanie, który pensjonat z animacjami dla dzieci na Helu będzie naprawdę godny polecenia na rodzinne wakacje nad morzem? Każdy ma nieco inne oczekiwania, więc podawanie konkretnych nazw będzie wysoce ryzykowne. Lepiej poradzić, aby uważnie wczytywać się w oferty - zwłaszcza części z gwiazdkami i drobnym drukiem - oraz internetowe opinie innych gości. Można też zobaczyć, co maluchom zapewniają obiekty hotelarskie z innych części polskiego wybrzeża. Na przykład Bałtyk Resort z Rewala. Właśnie dlatego, że ośrodek ma świetne oceny na (w miarę) wiarygodnych serwisach: rezerwacyjnym Booking.com i społecznościowym Facebooku.

Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

Czytaj również:

Komentarze (1)

MaThek 5.07.2018 15:39

Hel wydaje się mieć idealne warunki ku temu, aby animacje dla dzieci urządzić na sportowo. Po pierwsze: nowoczesna hala sportowa z kompleksowym wyposażeniem. Po drugie: szlaki rowerowe (i nie tylko). Po trzecie: wspaniałe plaże, idealne do siatkówki, biegów, jakiejś gimnastyki... Wreszcie żeglarstwo i inne sporty wodne. Treningi na spokojniejszych wodach zatoki, a po opanowaniu podstaw czysta frajda na falach "otwartego" Bałtyku.

Dodaj komentarz

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Często zadawane pytania

Wszystkie

Nasi partnerzy