Chałupy noclegi z animacjami dla dzieci | hotele, pensjonaty


												

Chałupy powszechnie kojarzą się z nieśmiertelnym przebojem nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego. Jednak plaże naturystów już tutaj nie funkcjonują (formalnie), a kurort przyciąga nieco inną klientelę niż kiedyś. Istotną - w ostatnich latach coraz liczniejszą - grupę przyjeżdżających do Chałup na wakacje nad morzem stanowią rodziny z dziećmi. A skoro ów trend w turystyce się umacnia, specjalne animacje dla najmłodszych proponuje już praktycznie cała branża hotelarska. Parę lat temu roztaczanie opieki nad maluchami i zapewnianie dodatkowych atrakcji nastolatkom było ścisłą specjalnością ośrodków kolonijnych i młodzieżowych. Dziś ze specjalnymi propozycjami dla dzieciaków wychodzą już hotele, mniejsze i większe pensjonaty, a nawet obiekty SPA & Wellness oraz domki letniskowe (a raczej całe ich osiedla).

Chałupy w zakresie animacji dla dzieci bazują na organizowanych przez obiekty noclegowe zajęciach oraz szeroko pojmowanych atrakcjach turystycznych - tak w kurorcie, jak też okolicznych miejscowościach. Z jednej strony należy zapewnić maluchom oraz starszym dzieciakom nieco zabawy - a i o walorach innych niż ludyczne nie zaszkodzi pamiętać - z drugiej zaś niektórzy rodzice oczekują, że hotele z animacjami dla dzieci w Chałupach dadzą im trochę czasu tylko dla siebie. W końcu kiedy pociechy zajęte są artystyczną ekspresją, tańcem, grami planszowymi, klockami czy konkursami (z nagrodami!), można się spokojnie zrelaksować na plaży. A już tym bardziej w sytuacji, gdy zabawy z dziećmi organizowane są “w terenie”, w ramach jakiejś grupowej wycieczki.

A pod Chałupami jest sporo miejsc, w których maluchy będą się czuły jak ryba w wodzie. Choćby sąsiednie Władysławowo, gdzie w wakacje pełną parą działa kilka sporych parków rozrywki. Ocean Park wydaje się być zdecydowanym liderem w dziedzinie organizacji czasu dla dzieci - dzięki licznym, barwnym atrakcjom tutaj cały dzień mija jak z bicza strzelił. Młodzieży z kolei kartingowy tor “Półwysep” powinien bardzo przypaść do gustu młodzieży. Adrenalina, wiadomo. Osoby które zajmują się dziećmi zawodowo (a przynajmniej zarobkowo) często polecają także “Kocham Bałtyk” - specyficzne muzeum w Swarzewie, z mocno interaktywnymi ekspozycjami - oraz słynne fokarium w Helu.

Na koniec niewątpliwie pojawi się pytanie, który konkretnie pensjonat z Chałup z animacjami dla dzieci byłby godny polecenia? Każdy ma nieco inne wymagania i oczekiwania, dlatego trudno o konkretne przykłady. Jedyne, co można polecić, to wczytać się w opinie o obiektach noclegowych i porównać dostępne oferty z tymi ośrodkami, które zbierają pochlebne recenzje. Taki Bałtyk Resort w Rewalu na przykład, często chwalony za animacje dla dzieci i podejście personelu do najmłodszych gości - wystarczy zerknąć na największy na polskim rynku Booking.com czy innego Facebooka.

Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

Czytaj również:

Komentarze (1)

Anonim 5.07.2018 10:01

Właśnie wyobraziłem sobie animacje dla dzieci na plaży nudystów w Chałupach. I to, co pojawiło mi się przed oczami, zdecydowanie nie nadaje się do szerszego opisania.

Dodaj komentarz

Często zadawane pytania

Wszystkie

Komu polecane jest Pustkowo?

Pustkowo to jedna ze spokojniejszych nadmorskich miejscowości. Idealne jest dla rodzin z dziećmi, oraz osób stroniących od dużego gwaru nadmorskich kurortów. Jeśli szukasz więcej rozrywek, będąc w Pustkowie możesz w każdej chwili odwiedzić pobliski Rewal, czy Pobierowo.

Czy do Pustkowa mogę przyjechać z psem?

Wiele ośrodków chętnie zaprasza do siebie na wypoczynek turystów z pupilami. Każdy kto przyjedzie do Pustkowa z pieskiem może również wybrać się na specjalną plaże dla psów - wejście nr 31

Czy w Pustkowie jest strzeżona plaża?

W Pustkowie mamy 3 dostępne wejścia na plażę przez las lub wydmy. Znajdziemy tu wydzielone strzeżone kąpieliska. Wypoczywający turyści mogą tutaj również zjeść coś małego w jednym z trzech obiektów gastronomicznych lub wypożyczyć sprzęt plażowy. Na plaży znajdziemy również toalety.

Co robić w niepogodę w Pustkowie?

Gdy pada deszcz i pogoda nie rozpieszcza, możemy wsiąść w samochód i podjechać z rodziną np. do pobliskiego Pobierowa, żeby zobaczyć Papugarnie czy Motylkarnię. Warto także odwiedzić magiczny kompleks rozrywkowy - Oko iluzji. Super zabawa dla dzieci i dorosłych.

Czy w Pustkowie są trasy rowerowe?

Jak najbardziej osoby, które lubią aktywnie spędzać czas znajdą w Pustkowie i okolicach wiele tras rowerowych.Najbardziej popularna to : Pustkowo , Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica, Mrzeżyno i z powrotem. Cała trasa ma około 53 kilometrów.

Jakie okoliczne miejscowości warto odwiedzić będąc w Pustkowie?

Będąc w Pustkowie warto jest zwiedzić pobliskie przepiękne miasteczka, w których znajdziemy mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, np. : w Trzęsaczu, możemy podziwiać słynne w całej Europie ruiny kościoła gotyckiego, w Niechorzu piękną latarnię morską, a w Pobierowie znajdziemy Magiczny Domek, w którym wszystko jest odwrócone o 180 stopni. Absolutnym hitem wśród rodzin jest zwiedzenie Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, znajduje się niecałe 30 min drogi samochodem od Pustkowa ale naprawdę warto.

Czy są w Pustkowie ciekawe miejsca gdzie warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie?

Najbardziej rozpoznawalnym punktem Pustkowa gdzie turyści najchętniej robią sobie zdjęcia to Bałtycki Krzyż Nadziei - krzyż jest kopią krzyża, jaki znajduję się na Giewoncie. Postawiony jest zaledwie 100 metrów od morza w przepięknych okolicznościach przyrody.
Nasi partnerzy