Animacje dla dzieci w Pucku | noclegi, hotele, pensjonaty, SPA

Puck opisywany pod kątem turystycznym to cokolwiek specyficzne miejsce - więcej w nim niewielkiego miasta portowego o wspaniałych walorach historycznych niż typowo nadmorskiego kurortu. Chodzi oczywiście o niezbyt imponującą, bardziej trawiastą niż piaszczystą plażę. Taka nietypowa charakterystyka atrakcji Pucka nie ma jednak najmniejszego wpływu na popularność miejscowości wśród rodzin z dziećmi. I jakiś udział mają w tym animacje dla najmłodszych, oferowane przez kolejne obiekty noclegowe w mieście. Kiedyś maluchami (a także starszakami i nastolatkami) fachowo zajmowały się wyłącznie ośrodki kolonijne. Dziś specjalne, rodzinne oferty wdrażają już i hotele SPA, i pensjonaty, i domki letniskowe…

Pod kątem potencjału animacji dla dzieci Puck prezentuje się niezgorzej. Naprawdę interesujące pomysły nie zawsze wymagają dużych nakładów - liczy się pomysł, energia, umiejętność przyciągnięcia uwagi maluchów (i starszych podopiecznych) na dłużej niż 10 minut. Zresztą rozmaite gry i zabawy z dziećmi organizowane na terenie obiektu noclegowego - potańcówki i dyskoteki, bale przebierańców, rozmaite zajęcia artystyczne, proste rozrywki w rodzaju puszczania gigantycznych baniek mydlanych czy kreatywnego budowania z klocków - to jedynie pewna część propozycji przedstawianych najmłodszym gościom. Niektóre hotele z animacjami dla dzieci w Pucku mają w zanadrzu mniejsze i większe wycieczki. Bo i okolica ciekawa, i fascynujące atrakcje w bliskiej okolicy, i parę godzin dla rodziców na spokojny wypoczynek nad morzem…

Dla celów rozwojowo-edukacyjnych bardzo dobre będą filie Muzeum Ziemi Puckiej - na przykład Szpitalik z wystawami rzemiosła artystycznego i kultury ludowej. Bardzo ciekawe sposoby na organizację czasu dla dzieci na wakacjach w Pucku praktykuje Osada Łowców Fok w Rzucewie. Tutaj na zorganizowane grupy czekają jedyne w swoim rodzaju warsztaty żywej archeologii. Placówka gdańskiego Muzeum Archeologicznego pokazuje świat sprzed 4-7 tysięcy lat. Z kolei na wczesnym średniowieczu koncentruje się żywy skansen, jakim jest sławutowski Gród Słowiański. A co z czystą, niczym niezmąconą frajdą dla dzieciaków? O ile sam Puck może dać co najwyżej objazdowe wesołe miasteczka, tak we Władysławowie działa ogromny park rozrywki Ocean Park. A po drodze jest jeszcze Swarzewo i Muzeum Kocham Bałtyk z interaktywnymi wystawami przyrodniczymi, klockami LEGO oraz muralami wyglądającymi jak trójwymiarowe obrazy.

Puck i pensjonat z animacjami dla dzieci jawią się zatem jako znakomity wybór na wakacje nad morzem dla całej rodziny. Pozostaje “tylko” wybrać najkorzystniejszą ofertę - a to może przyprawić o silny ból głowy. Zawsze warto sprawdzać opinie o danym obiekcie, wszelako zachowując zdrowy dystans do internetowych ocen. Do porównania puckich ośrodków można też wykorzystać rewalski Bałtyk Resort, w ciut bardziej wiarygodnych recenzjach (patrz: Booking.com, Facebook) często chwalony za animacje dla dzieci - określany jako obiekt przyjazny rodzinie.

Bałtyk Resort - wyjątkowe miejsce dla rodzin z dziećmi

Szukasz noclegów nad morzem z animacjami dla dzieci? Sprawdź jeszcze:

Czytaj również:

Komentarze (1)
Anonim 6.07.2018 09:44

Z Puckiem i animacjami dla dzieci mam wyłącznie jedno skojarzenie: szkółki żeglarskie. Sport to zawsze dobry sposób na spożytkowanie nadmiaru energii, jakim charakteryzuje się zdecydowana większość dzieciaków - zwłaszcza w wieku szkolnym. A już żeglarstwo jak żadna inna dyscyplina uczy pokory i współpracy z innymi, tak potrzebnych w dorosłym życiu.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie