Sprawdzając Hel pod kątem ofert wczasowych z noclegami z basenem wliczonym w cenę, pokazuje się zaskakująco mało konkretnych ogłoszeń obiektów hotelarskich. Przynajmniej przy cokolwiek pobieżnych poszukiwaniach komfortowej kwatery nad morzem. A mogłoby się wydawać, że w takim znanym, cieszącym się dużą popularnością wśród turystów kurorcie jak Hel, basen jako dodatkowa atrakcja w noclegach nad morzem powinien stawać się coraz powszechniejszym wabikiem na spragnionych porządnego relaksu potencjalnych klientów.
Wyszukaj hotele z basenem w regionie Półwysep Helski
Tymczasem okazuje się, że jeśli ktoś chciałby zażyć kąpieli innej niż morsko-słoneczna na plaży, najlepszym wyjściem może się okazać krótka wycieczka do którejś z pozostałych miejscowości Półwyspu Helskiego. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, że nie wszystkie strefy SPA & Wellness w ośrodkach wypoczynkowych nad morzem są otwarte dla gości zewnętrznych. Jeśli natomiast chodzi o noclegi z basenem w Helu, aktualne warianty wydają się co najmniej mocno dyskusyjne. I tak w teorii najbardziej rozbudowaną strefę relaksu wśród wszystkich obiektów noclegowych miasta ma Hotel Hel. Problem w tym, że wnętrza hotelu można póki co oglądać wyłącznie na wizualizacjach. Pomimo faktu, że otwarcie planowane jest już na lato 2018, a do wakacji zostały ledwie 4 miesiące. Cóż, pozostaje trzymać kciuki za to, żeby rzeczywiste pokoje i apartamenty prezentowały dokładnie taki czterogwiazdkowy poziom, jaki zapowiada się w materiałach promocyjnych.
Szukasz noclegu z basenem w Helu?
Hotel Hel noclegi z basenem ma gwarantować poprzez strefę SPA, wyposażoną nieckę rekreacyjno-pływacką, urządzenia do hydromasażu, sauny i zaplecze do zabiegów odprężających, kosmetycznych etc. A jeśli chodzi o pozostałe opcje… niby okoliczne pensjonaty nad morzem mogłyby mieć coś do zaoferowania. Tyle że najczęściej, tak jak w Villi Cutter, będą to baseny ogrodowe. I to nie wybudowane, tylko rozstawiane na stelażach i/lub nadmuchiwane. Jak by nie patrzeć - szczyty osiągnięć w dziedzinie relaksu nad morzem to nie jest. Bardziej drobny dodatek do przytulnych pokoi, z którego ucieszą się przede wszystkim dzieci.
Polecane apartamenty dla rodzin z basenem w Hel
Noclegi z basenem w Helu w wydaniu mocno kameralnym, wręcz ogrodowym - a w ocenie niektórych turystów: mocno naciąganym - jest w stanie zaproponować o wiele więcej obiektów. Przede wszystkim takich, które mają sporo własnych terenów zielonych, jak choćby ośrodki tworzące osiedla domków letniskowych. Pewien potencjał w tej kategorii mają też Apartamenty na Helu, choć próżno teraz szukać informacji o jakimkolwiek basenie na wyłączność gości. Również prywatne kwatery w niektórych domach gościnnych z Helu pozwalają mieć nadzieję na spokojny relaks w basenie (najlepiej wieczorem) - trzeba tylko dopytać się gospodarzy przed zarezerwowaniem pobytu, czy udostępniają takie udogodnienia jak nocleg z basenem nad morzem w cenie.
To nie tylko “stary człowiek i morze” - niektóre ryby potrafią solidnie dać w kość, zanim wreszcie uda się wyciągnąć je na brzeg. Ewentualnie na pokład łodzi, gdyż naprawdę grube ryby pływają raczej na pełnomorskich wodach, niż w pobliżu portu czy piaszczystego brzegu. W okolicach Helu można złowić dorsze, łososie, węgorzyce, śledzie, flądry, belony czy babki.
Ostoja naturalnego dla nadbałtyckich wydm ekosystemu i przybrzeżnego krajobrazu. Utworzony w końcówce 2006 roku, mając na uwadze przede wszystkim szczególną florę. Zwłaszcza porosty i grzyby oraz gatunki takie jak honkenia piaskowa, mikołajek nadmorski, wydmuchrzyca piaskowa, piaskownica zwyczajna. Helskie Wydmy mają niewiele ponad 108 hektarów powierzchni.
Na szwedzkiej mapie z XVII wieku przedstawiona jeszcze jako skupisko 6 wysp. Mierzeja powstała w wyniku nanoszenia piasku przez prądy morskie. Dziś ma ok. 34 kilometry długości, w najszerszym punkcie jej szerokość wynosi 3 km, natomiast w najwęższym - tylko 150 metrów. Półwysep słynie z walorów przyrodniczych - m.in. lasów, wydm i przystanków wędrownych ptaków.
Port wojenny na Helu zaczął powstawać jeszcze w 1931 r. - wybuch II WŚ zatrzymał prace. Gotowy był jeden basen oraz nabrzeże do obsługi okrętów. Współczesna jednostka “Punkt Bazowania Hel” została uformowana na początku 2008 r. Perełką portu jest zacumowany kuter pościgowy Batory, na którym 16 obrońców Helu w 1939 r. przebiło się na szwedzką Gotlandię.
Niestety, z roku na rok coraz mniej fok można spotkać na polskim wybrzeżu. Ludzie powinni wiedzieć, co robić w sytuacji, gdy spotka się jedną na plaży, tak jak opisano w artykule.
No myślę, że są to bardzo dobre propozycje na urlop we wrześniu w Helu, szczególnie fokarium. Mniej dzieci bo już zaczyna się szkoła więc można zobaczyć te fascynujące zwierzaki bez tłumów. Muzea wiadomo, zawsze warto zobaczyć.
Na Helu nie byłam bardzo dawno, właśnie przez wspomniane korki, tłumy i inne sprawy, ale myślę, że faktycznie w listopadzie być może będzie dużo spokojniej. Nie pozostaje mi nic innego jak rezerwować pobyt na długi listopadowy weekend i czekać :)