Darłówko - noclegi niedaleko morza. Kwatery, pokoje, apartamenty blisko plaży

Administracyjnie Darłówko stanowi integralną część Darłowa, ale pod względem turystycznym to dwa kompletnie różne światy. Podstawową różnicę stanowią naturalnie noclegi blisko morza, dostępne tak naprawdę tylko i wyłącznie w letniskowo-portowej dzielnicy miasta. Dla wczasowiczów, którzy tłumnie odwiedzają kurort na wakacje, odległość na plażę od obiektu stanowi jeden z pierwszoplanowych czynników decydujących o konkretnym wyborze.

Stricte turystyczny charakter Darłówka powoduje, że turyści mogą przebierać w najróżniejszych noclegach przy morzu w sposób praktycznie nieograniczony. Właściwie bez względu na indywidualne preferencje, tudzież rozpiętość środków finansowych do wykorzystania na wypoczynkowy wyjazd, zwykle udaje się znaleźć jakąś ciekawą ofertę. Nieco gorzej bywa z aktualnością takowych ogłoszeń. W Darłówku wszelkie pokoje i kwatery przy plaży zwykle wyprzedają się na długo przed rozpoczęciem sezonu letniego. Dlatego najatrakcyjniejsze propozycje noclegów najlepiej rezerwować jeszcze w pierwszych miesiącach danego roku. Później już zaczynają się schody. I dotyczy to również tych najbardziej obciążających portfel ośrodków wypoczynkowych.

A że akurat noclegi Darłówko potrafi zapewnić na najwyższym, najbardziej wysublimowanym poziomie, takowych obiektów blisko plaży znajdzie się kilka. Prawdopodobnie najbardziej adekwatnym przykładem będzie tutaj Hotel Apollo. Czterogwiazdkowy standard, eleganckie pokoje oraz apartamenty, własna restauracja, wreszcie doskonała lokalizacja. Dosłownie przy morzu, gdyż tarasy kawiarenki nie tyle wychodzą na plażę, co właściwie są na piasku. Kolejnym hotelem blisko morza - około 40 metrów od brzegu - będzie Resort SPA Plaza. Pozostaje tylko zaznaczyć, że oba powyższe ośrodki mają dość przeciętne oceny (poniżej 4,0 w skali 1-5) wystawiane przez użytkowników Google’a. Wygląda na to, że świetna miejscówka nie wystarczy, żeby zadowolić klientów.

Znacznie większą estymą wśród turystycznej braci - średnia 4,7 z 55 opinii - cieszą się Apartamenty Bursztynowe Komnaty na ul. Słowiańskiej. Pozostaje jeszcze tylko kwestia ceny. Nie da się ukryć, że koszty rzędu 500 złotych za dobę luksusowego noclegu przy plaży to dla wielu osób zdecydowanie za dużo. Jednak w Darłówku można liczyć na sporo tańsze alternatywy, z zachowaniem bardzo solidnych standardów. Tyczy się to zwłaszcza pensjonatów, w których generalnie ceny w sezonie wysokim zaczynają się od 100 zł dla osoby dorosłej. Jeszcze lepszy przelicznik osiągają domki letniskowe: 250-300 zł dziennie za cały, czteroosobowy i kompleksowo wyposażony domek to bardzo kusząca oferta.

Wygodny nocleg w akceptowalnej cenie z Darłówkiem jako podstawową destynacją stosunkowo łatwo znaleźć. Hotele, kwatery u prywatnych osób, obiekty kolonijne, centra wypoczynkowe SPA, apartamentowce, pensjonaty, domki letniskowe, pokoje blisko plaży w ośrodkach wypoczynkowych… Trudniej bywa z trafieniem na wolne miejsca, w końcu miejscowość letniskowa nad morzem każdego lata przechodzi istne oblężenie turystów.

Polecamy również:

Komentarze (1)
Anonim 1.02.2018 09:45

Taki odwieczny dylemat dla przyjezdnych odpoczywających w Darłowie - wybrać nocleg w centrum, w pobliżu zabytków i lokali nocnych (w znacznie większej liczbie), czy może raczej Darłówko i mieć jak najbliżej na plażę. Podejrzewam, że zdecydowana większość turystów wybierze drugą z wymienionych opcji. Pod warunkiem, że jeszcze będą mieli taką możliwość. A tak w ogóle to darłowska plaża wygląda na mapach na wyjątkowo wąską. Rozłożenie się nad morzem w szczycie sezonu musi być cokolwiek uciążliwe.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie