Kąty Rybackie - noclegi blisko plaży. Pensjonaty, pokoje, apartamenty niedaleko morza

Z Kątami Rybackimi i dostępnymi noclegami blisko morza sprawy mają się następująco. Kurort wprawdzie leży przy brzegu, ale Zalewu Wiślanego, gdzie piaszczystych plaż ewidentnie brakuje - a nad Morze Bałtyckie trzeba pokonać przynajmniej te półtora kilometra. Noclegi przy plaży w Kątach Rybackich to bardziej wyjątki niż reguła.

Niby jest leśny parking przy głównym zejściu na plażę… ale stosunkowo niewielki i rzecz jasna płatny (a sporo Polaków woli parkować na dziko). Dlatego wybierając Kąty Rybackie na destynację wakacyjną, nocleg przy morzu trzeba sobie zarezerwować sobie z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej w pierwszych dwóch, góra trzech miesiącach danego roku. Pod względem dogodnej lokalizacji, absolutnie bezkonkurencyjny w Kątach Rybackich będzie pensjonat “Pod Wydmą”. To elegancki obiekt, z własną restauracją i osiemnastoma pokojami gościnnymi, dającymi łącznie 55 miejsc noclegowych. Jednak największym atutem pensjonatu blisko plaży jest fakt, że jego goście udający się na zorganizowane kąpielisko mają zaledwie dwadzieścia parę metrów do przejścia.

Nieco dalej, ale wciąż niedaleko morza (niespełna 300 m) znajduje się Gniazdo Kormorana. Na mapie Kątów Rybackich funkcjonuje jako kemping, ale na terenie ośrodka wczasowego zmieszczą się nie tylko namioty i turystyczno-mieszkaniowe przyczepy. Chodzi rzecz jasna o domki letniskowe - takie klasyczne, drewniane, po których raczej trudno oczekiwać specjalnych wygód. Ale za to w domkach można liczyć na pełną swobodę i prywatność - tak samo jak w apartamencie - a generalnie ceny utrzymane są na przystępnym poziomie. I w sumie to by było na tyle w temacie noclegu blisko plaży w Kątach Rybackich sensu stricte.

Bliżej centrum letniska turyści mają zdecydowanie szerszy wybór - każdy sam rozważy, czy istotniejsze są wygody w pokojach, czy też raczej nocowanie tuż przy morzu. A patrząc na maksymalny komfort i dodatkowe atrakcje, jakie mają w zanadrzu Kąty Rybackie, położenie wcale nie musi być decydujące. Jeśli budżet na wyjazd jest praktycznie nieograniczony, warto przyjrzeć się ofertom luksusowych hoteli. Modelowym przykładem z lokalnej bazy turystycznej powinien być Tristan Hotel & SPA. Wczasowicze, którzy są w stanie wyłożyć po kilkaset złotych od osoby za dobę hotelową, mają tutaj korty tenisowe, basen, doskonałe wyposażenie, kręgielnię, klub nocny… Hotel daje do wyboru 56 pokoi - w tym trzy studia i dwa apartamenty. Spektrum bazy turystycznej Kątów Rybackich dopełniają pokoje gościnne oraz kwatery u prywatnych osób, mieszkających w tej miejscowości na co dzień. Wprawdzie żadna z nich nie znajduje się bezpośrednio przy plaży, ale za to kompensują to przytulnym, familijnym klimatem.

Kąty Rybackie noclegi mają zatem całkiem ładnie rozwinięte jak na tak niewielką, kameralną miejscowość. Być może niewiele spośród obiektów znajduje się rzeczywiście blisko morza, ale już miłośnikom żeglarstwa mniejsza odległość do Zalewu Wiślanego niż Bałtyku będzie bardzo odpowiadać.

Polecamy również:

Komentarze (1)

Anonim 8.02.2018 13:52

Kąty Rybackie wyglądają na taki kurort, gdzie jest jeszcze spore pole do rozwoju. Chociaż domyślam się, że ewentualną rozbudowę infrastruktury turystycznej mocno ogranicza obecność ścisłych rezerwatów przyrody. Cóż, nie można mieć wszystkiego naraz. Gdybym to ja miał podejmować jakiekolwiek decyzje, to zostawiłbym wszystko status quo. Spacer po lesie jeszcze nikomu nie zaszkodził, a jak największa liczba miejsc noclegowych blisko morza to zwykła fanaberia tych, którzy chcieliby czerpać maksymalne zyski z turystyki i nie oglądać się na wszystko inne.

Dodaj komentarz

Nie odnaleziono

Brak obiektów spełniających kryteria.

Pensjonaty, hotele, apartamenty, domki letniskowe w Kątach Rybackich

Prezentujemy przekrój przez całą bazę noclegową Kątów Rybackich. Propozycje luksusowych hoteli na odpoczynek nad morzem. Tanie noclegi w Kątach Rybackich na sezon turystyczny 2020. Poznaj malowniczy kurort w woj. pomorskim i Mierzei Wiślanej, zatrzymując się przez kilka dni na nocleg w centrum Kątów Rybackich. W 2020 roku Kątom Rybackim nie zabraknie ani atrakcji, ani tanich miejsc noclegowych w kwaterach i ośrodkach wczasowych z pokojami. Noclegi nad morzem po bardzo atrakcyjnych cenach są dostępne w działających w Kątach Rybackich domkach letniskowych. Lubisz Mierzei Wiślanej i szukasz noclegu blisko centrum? Wybierz Kąty Rybackie i odpowiedni do wymagań pensjonat. Jeśli nad morzem potrzebujesz wygody, zobacz powiązane z Kątami Rybackimi apartamenty. Relaks w centrum SPA & Wellness przy okazji pobytu w Kątach Rybackich (woj. pomorskie) zapewni odprężenie organizmu i pielęgnację ciała.

Nasi partnerzy