Jantar - noclegi przy morzu. Pokoje, pensjonaty, domki letniskowe blisko plaży

  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Nie odnaleziono

  Brak obiektów spełniających kryteria.

  W Jantarze noclegi niedaleko morza zaczynają się ok. 750 metrów od brzegu. W zasadzie tylko jeden ośrodek wypoczynkowy znajduje się wyraźnie bliżej plaży, faktycznie przy morzu. Pozostałe obiekty noclegowe z Jantaru - prywatne kwatery, letniaki, pensjonaty, a i jakiś hotel się tutaj znajdzie - zlokalizowane są już za przybrzeżnym lasem. Każdy musi sam rozważyć, czy takie odległości mu odpowiadają.

  Czego by nie mówić, to właśnie plaża stanowi zdecydowanie najważniejszą atrakcję turystyczną, jaką Jantar może kusić wczasowiczów do wybrania właśnie tego kurortu. Dodajmy od razu: plaże wyjątkowo obfite w bursztyny. Nic zatem dziwnego, że nocleg blisko morza jest pierwszą rzeczą, o jaką pytają przyjezdni. W kategorii czystego dystansu od kąpielisk w zasadzie żadnej konkurencji - w skali lokalnej - nie ma Ośrodek Wczasowy Jantar. Składa się na niego trzypiętrowy hotelowiec z pokojami przy plaży (ok. 80 metrów od brzegu) oraz całkiem rozległy (4 ha) teren wokół głównego budynku. Tę przestrzeń zajmują m.in. restauracja z jadalnią, boiska sportowe, parę świetlic i sal telewizyjnych czy kawiarnia. Są też domki letniskowe w liczbie niespełna stu, w większości w wersji kempingowej.

  Gdyby ktoś oczekiwał większego komfortu w pokojach, to wybierając się do Jantaru na noclegi blisko plaży będzie musiał raczej zrewidować swoje postrzeganie znaczenia słowa “niedaleko” i wszystkich pokrewnych. Kiedy ten proces turysta będzie miał już za sobą, powinien rozejrzeć się za hotelami i pensjonatami. Tych pierwszych jest bardzo mało, a po tych które są trudno spodziewać się wykwintnych luksusów. Co nie zmienia faktu, że jednogwiazdkowy hotel Omega Jantar prezentuje się całkiem przyjemnie. Ładne pokoje, parking, udogodnienia dla dzieci, darmowe Wi-Fi, odkryty basen… Jeśli natomiast chodzi o pensjonaty blisko morza (w miarę),to całkiem niezłym wyborem powinna okazać się “Bogusia”.

  Rzecz jasna w bliskim sąsiedztwie funkcjonują również obiekty noclegowe z zupełnie innych kategorii. I tak osoby poszukujące maksymalnego komfortu zapewne zainteresują się apartamentami przy plaży (no, prawie). Na lokale z wyższej w Jantarze półki wyglądają apartamenty na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Neptun, położonego około 800 metrów od morza. Oferta oferowanych tutaj zabiegów to wprawdzie nie jest typowe SPA & Wellness, ale już masaże pozwalają przyjeżdżać z nastawieniem na przyjemny relaks nad morzem. Jeśli natomiast w noclegach blisko plaży kluczową rolę odgrywają jak najniższe koszty pobytu - warto rozejrzeć się za pokojami gościnnymi u mieszkańców Jantaru. Kwatery prywatne generalnie cechują się przystępnymi cenami oraz kameralną rodzinną atmosferą - choć tutaj wszystko zależy od tego, na jakich trafi się gospodarzy. I jak zachowują się goście.

  Niby mała miejscowość, a najróżniejszych opcji wypoczynkowych do wyboru całkiem sporo. Jantar noclegi niedaleko plaży gwarantuje w na tyle szerokim zakresie możliwości, że właściwie wszyscy turyści wynajdą tutaj jakąś ofertę w sam raz dla siebie i swoich bliskich. Rzecz jasna pod warunkiem, że będą jeszcze jakieś wolne miejsca przy morzu na lato.

  Polecamy również:

  Komentarze (1)
  Anonim
  8.02.2018 09:49

  Podobno na plażach w okolicy Jantaru Bałtyk wyrzuca na brzeg największe ilości bursztynu na całym polskim wybrzeżu. Nawet co roku organizowana jest specjalna impreza, bodajże Finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Tylko że to chyba bardziej podtrzymywanie pozytywnej opinii, gdyż cały ten amber na zawody jest przywożony z zewnątrz :). A przynajmniej tak słyszałem. Natomiast w kwestii noclegów blisko morza - dla mnie osobiście te 700 metrów czy kilometr do plaży nie stanowi najmniejszego problemu. Co innego chamówa, cebulactwo i grzyb na ścianach.

  Dodaj komentarz