Bike Park Podium

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Praktycznie sąsiadująca ze skocznią narciarską im. Adama Małysza rowerowa trasa, ukształtowana pod zasady obowiązujące w MTB. Pełno na niej przeszkód, którym niedoświadczeni kolarze mogą nie sprostać. Zwłaszcza, jeśli jeżdżą na nieadekwatnych do górskiego charakteru toru dwukołowcach lub nie do końca sprawnych rowerach - tutaj liczą się zwłaszcza hamulce i amortyzatory.

Kręta, pełna stromych wspinaczek i gwałtownych zjazdów pętla ma ok. 1200 metrów długości. Zbudowano na niej 10 przeszkód o różnym stopniu trudności - najbardziej wymagające (i niebezpieczne) stacje można pominąć objazdem. Są to “Bunny Hop” oraz “Podium Drop”, odpowiednio skok ponad ułożonym w poprzek drzewem i efektowny skok z platformy. Poza tym są wąskie kładki, część pełna wystających głazów i kamieni, fragmenty w stylu motocyklowego enduro i parę innych sekcji.

Choć Bike Park jest darmowy i ogólnodostępny, to przed wjechaniem na trasę lepiej dokładnie zapoznać się z jej profilem i obowiązującym regulaminem. W swoim własnym interesie, dla pełnej świadomości ryzyka i zasad bezpieczeństwa. Kask i komplet ochraniaczy będą niezbędne, a niepełnoletnim musi towarzyszyć dorosły opiekun.

Mini przewodnik

Otwarta dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego trasa MTB, zbudowana przy jednym z wiślańskich hoteli. Ma ok. 1,2 km długości i ok. 10 szczególnie wymagających sekcji z przeszkodami. W Bike Parku trudność stanowią nie tylko podjazdy i ostre zakręty, ale też elementy w stylu skoku nad pniem drzewa, wysokiej platformy, kamiennego ogródka oraz inne atrakcje.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja