
Miniaturowa wersja golfa wbrew pozorom nie różni się tak poważnie od tradycyjnej odmiany tej szlachetnej rozrywki. Tutaj również potrzeba sporo taktyki, wyczucia, techniki, umiejętności planowania i wykorzystywania ukształtowania terenu na swoją korzyść. Pole w Rowach ma 18 dołków, a wbicie piłeczki najmniejszą liczbą uderzeń wcale nie jest tak proste jak się wydaje.

Bodaj najważniejsza scena w letnisku, z oczywistych względów wyjątkowo intensywnie wykorzystywana w trakcie ciepłych, wakacyjnych miesięcy. Wiadomo - festyny, występy wokalno-taneczne, konkursy itp. Muszla koncertowa wyróżnia się niezwykłym, przypominającym statek kształtem. Ważna informacja dla rodziców z dziećmi - nieopodal amfiteatru znajduje się plac zabaw.

Cyrk Parada pojawia się w Rowach co najmniej jeden raz, każdego miesiąca wakacji, przy ulicy Bałtyckiej. To atrakcja wyczekiwana przez wszystkie tutejsze i przyjezdne dzieci. Niezliczone pokazy fir...

Każdego roku w wakacje, w Rowach rozkłada się wesołe miasteczko - lunapark, umiejscowione najczęściej naprzeciwko budynku poczty, przy ulicy Bałtyckiej.Karuzela, rollercoaster, diabelski młyn czy s...

Miłośnicy własnoręcznego łowienia ryb zdecydowanie będą mieli co robić, kiedy przebywają na wczasach w Rowach. Uchodząca nieopodal do morza Łupawa jest bogata w ryby, zwłaszcza pstrągi. Oczywiście obowiązują pewne limity i ograniczenia, by wędkarze nie przetrzebili miejscowych populacji. Warto też poszukać sposobności zabrania się na połów razem z rybakami.

Wybudowany w stylistyce neoromańskiej XIX-wieczny kościół, posiadający od jakiegoś już czasu status zabytku. Budowę ukończono ok. 1849 roku. Poza niezaprzeczalną wartością architektoniczną, świątynia pełni ważną rolę w lokalnym folklorze. Zbudowano ją z ociosanych głazów z Kamiennej Wyspy na Gardnie, a tę zaś miał stworzyć przechytrzony przez proboszcza diabeł.

Główną atrakcją Rowów jest rzecz jasna dostęp do morza i pięknego, piaszczystego wybrzeża. Miejscowość może poszczycić się dwoma kąpieliskami - Rowy Wschód oraz Rowy Zachód, o łącznej długości lini...

Rowy mają raczej kameralną przystań - na stałe cumuje tutaj zwykle 8 kutrów (niektóre zabierają pasażerów). Betonowe nabrzeże ma ok. 200 m długości z obu stron Łupawy, a szerokość kanału żeglugowego wynosi 6-12 m. W porcie można spotkać nie tylko rybackie jednostki, ale także stylizowane na pirackie okręty statki wycieczkowe, prywatne motorówki, jachty żaglowe…

Akwen o powierzchni 2469 ha, o ogromnej bioróżnorodności i niezłych warunkach dla wszelkich sportów wodnych, z windsurfingiem na czele. Gardno to jedna z perełek Słowińskiego Parku Narodowego. Niewielki fragment jeziora - związana z wieloma lokalnymi podaniami Wyspa Kamienna - objęty jest ścisłą ochroną ze względu na siedliska rzadkich gatunków kormoranów i mew.

Czarujący zakątek, pomyślany i stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych. Jak powszechnie wiadomo, wszelkie formy zabawy - karuzele, gry, stylizowane na bajkowe “ciuchcie” i inne interaktywne urządzonka - to jest dokładnie to, co dzieci lubią najbardziej. Zwłaszcza, jeśli całość okraszają feeria żywych barw i wpadające w ucho melodie - tak jak w Bajkolandii.

Bardzo szybkie, zaskakująco zwrotne, wyjątkowo stabilne, niewiele z dużego potencjału tracą w przypadku większych fal - takie są łodzie typu RIB. Niepozorny wygląd nie ma tu nic do rzeczy, na pełnym morzu to prawdziwe bestie. Gwarantują wciskające w fotel wrażenia, co najlepiej sprawdzić samemu. Rejsy są odwoływane, kiedy ryzyko wypadnięcia jest zbyt wysokie.

Ludzie ceniący sobie spokój, nie przepadający za gwarem popularnych plaż i przede wszystkim Ci odważni, którzy uwielbiają równomierną opaleniznę na całym ciele, powinni wybrać się na plażę na wscho...

Wskazuje drogę żeglarzom już od ponad 140 lat. Wybudowano ją ok. 1 km od wybrzeża, na najwyższych wydmach w pobliżu - Barankach - dokładnie w 1875 roku. Ceglana konstrukcja ma ponad 25 metrów wysokości, co pozwala zamontowanej na jej szczycie antenie sięgać 75 m n.p.m. Współcześnie, światło latarni jest dostrzegalne z odległości 21 mil morskich, czyli ok. 39 km.

Nie lada gratka dla miłośników historii, etnografii oraz pomorskiego folkloru. Muzeum Wsi Słowińskiej rozpoczęło działalność w 1963 r. Na terenie skansenu można z bliska i bardzo dokładnie zobaczyć, jak wyglądało tutaj życie jeszcze w XIX stuleciu. Częściowo też doświadczyć. Bodaj najpyszniejszą możliwością jest upieczenie chleba według tradycyjnej receptury.