Rejsy RIB-ami

Kiedy spokojnie stoją na wodzie, wyglądają jak zwykłe pontony - tyle że większe i z napędem silnikowym. Jednak kiedy łodzie typu RIB już zaczynają pruć fale, doskonale widać solidny kadłub - wykonany najczęściej z kompozytów lub laminatu. Potężna pneumatyczna tuba ma zapewniać zwiększoną stabilność przy dużych prędkościach.

Motorówki tego typu służą przede wszystkim ratownikom oraz służbom specjalnym i mundurowym. Ich potencjał jest jednak wykorzystywany także turystycznie. Szybkie, zwrotne, trudne do wywrócenia, lepiej radzą sobie z wysokimi falami...

Przebywając w Rowach, można wybrać się na dynamiczną, pełną mocnych wrażeń i adrenaliny wycieczkę RIB-em. Jednostka zazwyczaj cumuje na południowym nabrzeżu portu, w pobliżu mostu nad Łupawą na ulicy Rybackiej.

Rejsy odbywają się w czasie wakacji, pomiędzy 10:00 a 20:00 - pod warunkiem wszakże, że pogoda na to pozwala. Wiatr o prędkości większej niż 50 km/h stwarza już zbyt poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów szybkiej łodzi o takiej budowie. Zwiększa się ryzyko wypadnięcia za burtę.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy