Kościół Św. Piotra i Pawła

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Pierwsza pucka świątynia mogła powstać w połowie XIII wieku, a niewielkie pozostałości fundamentów tej budowli znajdują się w nawie głównej obecnego kościoła. W 1385 roku, wielki mistrz zakonu krzyżackiego Konrad Zöllner von Rottenstein nadał istniejący już kościół wraz z całą parafią cysterkom z Żarnowca. Na przełomie XIV/XV wieku, wybudowano wieżę na której do dzisiaj znajduje się dzwon zegarowy. Po wojnie 13 - letniej świątynia uległa zniszczeniu. W końcu XV wieku, powstała trójnawowa świątynia z dwunastodzielnym szczytem. Kościół jest wybudowany głównie z czerwonej cegły z fragmentami ciosów granitowych.

Na uwagę zasługuje kaplica Wejherów z końca XVI wieku. Inne ciekawsze zabytki to gotyckie lichtarze z brązu, pacyfikał i wielka monstrancja.

W Kościele Św. Piotra i Pawła od pewnego czasu, raz w roku ma miejsce Morska Pielgrzymka Rybaków. Udekorowane łodzie rybackie po mszy porannej w Kuźnicy dopływają do pobliskiego portu rybackiego w Pucku.

Mini przewodnik

Trójnawowa świątynia, wybudowana z granitu i czerwonej cegły pod koniec XV stulecia na miejscu XIII-wiecznego kościoła, który został niemal doszczętnie zniszczony w trakcie wojny 13-letniej. Pucki kościół charakteryzuje się dwunastodzielnym szczytem. Warto zobaczyć także na cenne brązowe, gotyckie lichtarze, kaplicę Wejherów (XVI w.),monstrancję czy pacyfikał.

Blogi

KM Studio może wykonać film z Kościóła Św. Piotra i Pawła kamerzysta Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
30.03.2022 11:46

<a href="https://www.gladwingroup.com/interactive-led-flat-panel-display-supreme-9-series.php">INTERACTIVE LED FLAT PANEL</a> Interactive LEDs give you full mouse control of your PC or MAC from the large LED touch screen. Control any application that is running on your computer and use our software to annotate, collaborate cast and more. Onboard Android gives you access to 100s of Apps to install onto the LED from the TouchIT App Store. The LED comes with 10pt Multi-Touch,'' 3 Year On Site Warranty (USA & Canada) & a 50 000 hour lifespan..thankuuuu https://www.gladwingroup.com/interactive-led-flat-panel-display-supreme-9-series.php

Dodaj komentarz
Lokalizacja