Park linowy Stary Bór

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Strome, wysokie tatrzańskie zbocza to raczej nie jest najlepsze miejsce na rozpoczęcie przygody z szeroko rozumianą wspinaczką. Lepiej zacząć od czegoś prostszego i przyjemniejszego. Na przykład od parku linowego.

W Murzasichlu od 2010 roku funkcjonuje miejsce stworzone przez pasjonatów, rozkochanych w górach i wspinaczkach - Park Linowy Stary Bór. Zaprojektowali i zbudowali oni jak dotąd 3 zróżnicowane trasy, pełne wąskich przejść po niestabilnych drewnianych kładkach, niepewnych mostów, zjazdów na linie, bujających się siatek i innych atrakcji wymagających sporej odwagi. Całość estetycznie i funkcjonalnie współgra z pobliską przyrodą Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Trasa* Leśnych Ludków przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 15 lat. Pokonanie 12 przeszkód nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Parę metrów nad ziemią pomiędzy świerkami rozciąga się 11-etapowa Trasa Adventure, zbudowana dla większych dzieci i tych dorosłych, którzy nie lubią nadmiernej wysokości. Bowiem 15 stacji Trasy Extreme wisi od 9 do 12 metrów nad ziemią – tutaj potrzebne są już pewne umiejętności, sprawność i niezachwiana pewność siebie.

Nad bezpieczeństwem gości czuwa profesjonalna kadra pracowników. W Parku linowym Stary Bór można zorganizować wyjątkowe wydarzenia okolicznościowe – od urodzin, rodzinnych pikników i imprez integracyjnych po szkolne lekcje z pogranicza wf-u, biologii i geografii.*

* w maju 2017 r. zmieniła się lokalizacja, a tym samym charakterystyka tras.

Mini przewodnik

Bezpieczniejsza alternatywa dla wspinaczki po tatrzańskich graniach lub nastawiona bardziej na rozrywkę forma przygotowania do wyjścia w najwyższe góry. Pod Starym Borem na sprawnych i odważnych czekają 3 niezwykle zróżnicowane trasy z kilkudziesięcioma przeszkodami. Są zarówno warianty przeznaczone dla maluchów, jak i tory na wysokości kilkunastu metrów.

Blogi

Park linowy Stary Bór warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja