Architektura w mieście

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Architektura w mieścieMikołajki jest bardzo ciekawa. Nieopodal Muzeum Reformacji, przy najdłuższej, a zarazem najbardziej reprezentacyjnej ulicy Kajki stoi neogotycki kościół katolicki (dawniej kaplica ewangelicka) zbudowany z czerwonej cegły w 1910 r. Ulicę, która rozciąga się od placu Wolności aż do granic miasteczka stroją także wystawione na początku XX w. parterowe domki.

Warto również przespacerować się promenadą biegnącą przy brzegu Jeziora Mikołajskiego, wzdłuż przystani jachtowej, z której odpływają stateczki wycieczkowe do Giżycka, Rucianego-Nidy, Popielna. Rozpościera się stamtąd bardzo ładny widok na jezioro, a zapach smażonych ryb, kawy i lodów zachęca do odwiedzin w jednej z licznych tam smażalni i kawiarni.

Mini przewodnik

Na niepowtarzalną atmosferę pobytu w Mikołajkach niebywały wpływ ma stylowa zabudowa. Najbardziej charakterystyczne dla tego mazurskiego kurortu są parterowe i jednopiętrowe kamieniczki, wybudowane na początku XX stulecia. Z tego samego okresu pochodzi neogotycki kościół pw. MB Różańcowej. Najwięcej architektonicznych perełek stoi przy ulicy Michała Kajki.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja