Ścieżki przyrodnicze

Ocena
Dodaj opinię- Ocena
- Dla dwojga
- Dla dzieci
- Dla dorosłych
- Dla seniorów
Półwysep Helski jest zdecydowanie unikalnym miejscem na mapie Polski. Uwagę przyciąga jednak nie tylko jego intrygujący kształt, lecz także wspaniałe walory przyrodnicze i krajobrazowe, jakimi dysponuje. Całość obszaru półwyspu została w 1978 roku objęta szczególną ochroną Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość jurackich krajobrazów, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyróżniono miejsca o szczególnych walorach naturalnych, tworząc edukacyjno-rekreracyjne ścieżki przyrodnicze. Każda z nich jest dokładnie oznakowana i opisana, zaspokajając jednocześnie ciekawość turystów.
Niestety ścieżki nie zawsze dostępne są dla rowerów, ale bez problemu jednośladami można do nich dojechać:
Ścieżki przyrodnicze w Gminie Jastarnia:
- w Juracie - ŻYZNE LASY Z ORLICĄ - Długość ok. 300 m , 2 wyznaczone i opisane stanowiska. Trasa wzdłuż niebieskiego szlaku jest dostępna dla rowerzystów, natomiast na reszcie ścieżki, do stanowiska nr 1, obowiązuje wyłącznie ruch pieszy. Podziwiać tu można najlepiej zachowany fragment pomorskiego lasu brzozowo-dębowego oraz Orlice - najpiękniejsze i największe paprocie.
- w Kuźnicy - UROCZYSKO KAŻA i GÓRA LIBEK - Długość 2,6km. Trasa ta jest przede wszystkim piesza lub w wersji ekstremalnej do przejechania rowerem i biegnie niebieskim szlakiem turystycznym. Największą atrakcją na niej jest Góra Libek - najwyższa wydma piaszczysta na tym terenie, o wysokości 12,5 m n.p.m.
- w Jastarni - TORFOWE KŁYLE oraz stanowisko obserwacji ptaków wodnych w porcie - Długość 1,9 km, 3 wyznaczone i opisane stanowiska: WIEŻA WIDOKOWA (szuwary) - BRZEG ZATOKI PUCKIEJ - LAS DĘBOWY (dąbrówka). Droga do Wieży Widokowej jest utwardzona i mogą poruszać się po niej rowerzyści. Pozostała część trasy jest trudna i wyłącznie do ruchu pieszego.
Wbrew temu co mówią typowo polscy malkontenci, Bałtyk i jego wybrzeże jest niezwykle bogate i cenne pod względami przyrodniczymi. Wiele mówi fakt utworzenia Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. By lepiej poznać niektóre walory Helu, warto wybrać się na spacer jedną z 3 miejscowych ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, zaczynających się w Kuźnicy, Jastarni i Juracie.
Opinie
- Po co nam ubezpieczenie turystyczne?
- Dlaczego warto spędzić rodzinne wakacje na Mazurach?
- Gdzie warto jechać na Wielkanoc?
- Jak wybrać odpowiednie kosmetyki hotelowe?
- Najlepszy hotel blisko morza Kołobrzeg — idealne miejsce na wakacje nad Bałtykiem
- Peak Design - torby i plecaki dla turysty
- Dzieci szczęśliwe zimą
- Luksusowy hotel w Poznaniu - warto się tutaj zatrzymać na dłużej
- Różne odsłony Zakopanego
- Plan – wyjazd do Zakopanego
- Dlaczego warto jest zdecydować się na nocleg w apartamencie?
- Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce
- Odwiedź Umag w Chorwacji – wakacje w północnej Istrii
- Jak zorganizować rodzinny wyjazd do Zakopanego?
- Jesienna chandra - jak skutecznie się jej pozbyć?
- Wypoczynek pośród mazurskich jezior w rodzinnym hotelu
- Wakacje bez pieniędzy - jak to zrobić?
- Weekendowy wypad samochodem - Słowacja
- Sylwester 2022/23 w bliskości gór – jak spędzić przerwę świąteczną i sylwestra w sercu Beskidu Śląskiego?
- 10 pomysłów na długi weekend nad morzem