Dębki - noclegi przy morzu. Pokoje, domki, kwatery niedaleko plaży

Komfortowe noclegi w przytulnym zakątku Dębków i ośrodek wypoczynkowy tak blisko plaży, jak tylko się da. Takie właśnie mają cele wszyscy turyści, którzy zamierzają odpocząć w tym właśnie kameralnym kurorcie przy morzu. Wspaniała przyroda malowniczych Kaszub, dogodne warunki pobytu w całkiem atrakcyjnych cenach, względny spokój małego letniska - czegóż więcej można chcieć?

Jeśli odpowiedzią na zadane we wstępie pytanie będzie “wygód z pierwszoklasowej półki” - niechybnie ktoś tutaj mocno pomylił destynacje. Pomorskie Dębki pod względem profilu turystycznego ukierunkowane są na klientów oczekujących bardziej zacisznego klimatu niż luksusowych pokoi w hotelach. Noclegi przy plaży w otoczeniu jedwabiów, aksamitów i złotych klamek? To zdecydowanie nie ten adres. Trudno nawet liczyć na jakiś szybki i fachowy masaż, zabieg kosmetyczny na paznokcie lub jakiś inny z podstawowych zabiegów SPA. A przynajmniej takie wnioski nasuwają się po pobieżnym przejrzeniu ofert turystycznych na nocleg w Dębkach blisko morza na zbliżający się coraz większymi krokami sezon wakacyjny 2018. Jeśli to błędne spostrzeżenia - dajcie znać w komentarzach.

Pozostaje jeszcze wspomnieć, że zabudowę kurortu od brzegu oddziela pas przybrzeżnego lasu, szeroki na mniej więcej 300 metrów. Skoro padły już wszystkie konieczne uwagi, najwyższa pora na parę konkretnych przykładów. W dziedzinie noclegów przy plaży zawsze bardzo dobrym wyborem są domki letniskowe. Pełna swoboda, wszystko co potrzebne pod ręką, zero zbytków, przyzwoite warunki, ceny należące zwykle do tych najniższych. Wśród ośrodków z Dębek można wskazać na Grenland. Choć trzeba zaznaczyć, że różne odmiany domków letniskowych stoją tutaj przy niemal każdej działce. W temacie uzasadnionych ekonomicznie kosztów pobytu blisko morza godne polecenia są również kwatery prywatne. Nie ma to jak prawdziwie rodzinna atmosfera, nieprawdaż? Jednym z takich obiektów będą pokoje gościnne “U Rybaków”.

Osoby wymagające czegoś więcej niż minimalne standardy noclegu też mają kilka miejscówek w Dębkach do wyboru. Słowa-klucze to apartamenty oraz pensjonaty. Generalnie wyróżniają się tym, że mają na stanie o wiele bogatsze wyposażenie od innych miejscowych obiektów (oraz stosownie do tego wyższe ceny). Stosunkowo blisko bałtyckiej plaży - w odległości mniej więcej 600 metrów od kąpieliska Dębki - znajduje się choćby Pensjonat Mirek. Swojska nazwa sugerowałaby PRL-owską siermięgę, ale po zajrzeniu na stronę obiektu noclegowego wrażenia zmienia się o 180 stopni. Zakres cen na lato: 140-260 złotych od osoby na dobę, a zatem wybór będzie całkiem spory. Natomiast w kategorii apartamentów bardzo dobrą opinią w sieci - choć wyrażoną przez stosunkowo niewiele osób - cieszą się lokale “U Przyjaciół”.

W dziedzinie turystyczno-hotelarskich usług na noclegi Dębki naprawdę mogą się podobać. Malownicze wybrzeże, fantastyczne miejscówki na plażach, wygodna kwatera niemal przy morzu i przystępne ceny - jak niewiele potrzeba, żeby zorganizować sobie udane wczasy. Pytanie tylko, czy w tym momencie będą jeszcze wolne miejsca na wakacyjne terminy?

Polecamy również:

Komentarze (1)
Anonim 2.02.2018 14:01

W trakcie "zwiedzania" polskiego wybrzeża na Google Earth moją uwagę przykuła wieża widokowa w Dębkach. Patrząc na budynek z góry i na zdjęciach odniosłem wrażenie, że przy wieży znajdują się jakieś apartamenty - w zasadzie nie tyle blisko morza, co już na plaży. Ewentualnie jakaś większa restauracja, tawerna, karczma... Może ktoś odwiedzał Dębki w ciągu paru ostatnich lat i wie, co dokładnie tam jest?

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie