Wrzesień nad morzem Dębki - 3 najlepsze atrakcje

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tak kameralna miejscowość nad morzem jak Dębki nie ma wiele do zaoferowania turystom na wrzesień. To w końcu typowy kurort letniskowy, gdzie podstawą funkcjonowania branży turystycznej i noclegowej jest letni sezon wakacyjny. Jeśli jednak przyjrzeć się bliżej, to również po sezonie można korzystać z rozmaitych atrakcji.

Rezerwując noclegi w Dębkach na termin we wrześniu z pewnością można się nastawiać na to, że odpoczywać się będzie w ciszy i spokoju. Przyjemna, sprzyjająca relaksowi atmosfera i zdrowy, nadmorski klimat to tylko najbardziej podstawowe walory. Zarówno na miejscu, jak też w najbliższej okolicy czekają fascynujące atrakcje dla turystów… a redakcja noclegi.net.pl wytypowała trzy najciekawsze spośród nich.

1. Kajakarstwo - doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym. Widoki wokół Dębek są wprost nieziemskie, o czym najlepiej świadczy liczba utworzonych wokół miejscowości rezerwatów przyrody. Skoro wrzesień to początek złotej polskiej jesieni, to krajobrazy będą jeszcze bardziej fotogeniczne. A wodny szlak na rzece Piaśnicy (notabene wyznaczającej granicę między Polską a Niemcami po I Wojnie Światowej) to bodaj najlepszy sposób, by z bliska zobaczyć te przepiękne i wartościowe tereny. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, iż rzeczona trasa zaczyna się na Jeziorze Żarnowieckim - rozległym akwenie z niezłą infrastrukturą dla wszelkich sportów wodnych. Przy okazji wiosłowania/żeglowania z pewnością warto zobaczyć pozostałości po niedokończonej elektrowni atomowej… która być może ostatecznie w tym rejonie rzeczywiście powstanie.

2. Skansen Zagroda Gburska i Rybacka - zamiejscowy oddział Muzeum Ziemi Puckiej, usytuowany w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim. Dębki leżą tylko parę kilometrów od skansenu, co bardziej ambitni turyści pewnie mogliby zdecydować się pojechać do Zagrody Gburskiej i Rybackiej na rowerach. Wizyta w zabytkowym gospodarstwie, należącym niegdyś do zamożnego rolnika-Kaszuba, będzie niczym podróż w czasie do XIX stulecia. Można przyjrzeć się z bardzo bliska, jak kiedyś wyglądały chaty, budynki gospodarcze, pasieki, piece chlebowe itd. Zwiedzanie pewnie i będzie ciekawe, ale zdecydowanie większą atrakcją będą degustacje regionalnych specjałów kulinarnych i pokazy ludowego rzemiosła artystycznego. Rzecz jasna najlepszą - co nie znaczy, że jedyną - okazją do tego są lokalne święta, z organizowanym zazwyczaj na przełomie sierpnia i września Dniem Chleba i Miodu na czele.

3. Park linowy Linowo - rozbudowany park, w którym mocno rozrywkowe wrażenia spotykają się ze sportowymi wyzwaniami. “Linowo” w Dębkach oddaje do dyspozycji turystów 3 zróżnicowane pod względem długości i zaawansowania tory przeszkód. Jest trasa dla dzieci, jest liczący w sumie 700 metrów wariant na dużych wysokościach, jest też ścieżka “średnia”. Jak to z parkami linowymi najczęściej bywa, najwięcej emocji wśród turystów wzbudzają zjazdy tyrolskie. Inne atrakcje to m.in. skoki Tarzana, różne typy wiszących mostów, chybotliwe kładki, siatki wspinaczkowe i podobne stacje do pokonania. Do czerpania pełnej przyjemności z pokonywania tras parku Linowo niezbędna będzie ładna pogoda, o co w tegorocznym wrześniu może nie być łatwo.

Galeria
Dodano: 2017-09-12 13:39:00

Komentarze (2)
Anonim
12.09.2017 15:20

To który już raz mówi się o Żarnowcu i Dębkach w kontekście wybudowania i uruchomienia pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? Trzeci, piąty, pięćdziesiąty? Jak pokazują doświadczenia z przeszłości, nawet zaawansowany etap budowy jeszcze niczego nie przesądza. Gdyby jednak taka atomówka, rzeczywiście powstała, to niedługo w czołówce podobnych rankingów atrakcji znajdą się survival, choroby popromienne i oczywiście mutanty ;-]

Anonim
22.07.2019 08:26

Dębki to bardzo ładna, niewielka miejscowość. Zawsze lubię do niej wracać. Wrzesień mimo, że już po sezonie i atrakcji oraz pogody jest mniej, zapewni nam na pewno piękne widoki. No i jak widać w artykule coś ciekawego też się znajdzie :)

Dodaj komentarz