Chłapowo - noclegi blisko plaży. Domki letniskowe, pensjonaty, kwatery przy morzu

Krótki i ogólny przegląd możliwości na nocleg niedaleko morza, jakie Chłapowo w województwie pomorskim stwarza przyjezdnym turystom. A jest tego bardzo dużo, od kameralnych kwater i domków letniskowych przy plaży po komfortowe, luksusowe wręcz hotele oraz apartamenty. Taki szeroki przekrój obiektów noclegowych nad morzem przekłada się na to, że kurort jest w stanie przyciągnąć bardzo zróżnicowaną klientelę. Także dla wczasowiczów stanowi to bardzo dobrą informację.

Im więcej opcji, tym bardziej rosną szanse na znalezienie atrakcyjnego noclegu blisko plaży - w Chłapowie akurat najdogodniejszą lokalizację, dosłownie na skraju klifów przy morzu, mają głównie kempingi, pola namiotowe oraz szereg domków letniskowych. Spośród kilku chłapowskich ośrodków warto zwrócić uwagę na Różę Wiatrów, gdzie domki letniskowe występują w aż 7 rozmaitych typach. Są małe drewniane chatki, a są też dwupoziomowe, murowane domy wolnostojące z balkonami. Krótko całość podsumowując: zaraz przy plaży, a na dodatek w kilku odmiennych standardach - czyli coś na każdą kieszeń, pod warunkiem wszakże że będą jeszcze wolne miejsca.

W temacie rodzinnej, kameralnej atmosfery i przystępnych cen za noclegi blisko morza sprawdzonym już od lat wyjściem są kwatery oferowane przez osoby prywatne, mieszkańców w Chłapowa. Całkiem ładne opinie od gości zbierają Pokoje i Domki U Beaty, położone mniej więcej 400 metrów od plaży. Jeśli komuś warunki w pokoju na kwaterze wydają się niewystarczające, być może lepszym rozwiązaniem będą typowe pensjonaty. Z jednej strony standardy zbliżone do hotelowych, a z drugiej klimat takich obiektów noclegowych jest generalnie o wiele przytulniejszy. W Chłapowie z tej kategorii można wskazać chociażby Pensjonat Antalya. Średnia 4,6 z 43 wystawionych przez gości ocen (w skali 1-5) niewątpliwie stanowi bardzo zachęcającą rekomendację dla obiektu niemal przy plaży.

Z kolei osoby poszukujące w pierwszej kolejności maksymalnego komfortu noclegów blisko morza zapewne zainteresują się apartamentami Klif Residence (vel Sun & Snow). To bodaj najnowocześniejszy obiekt wypoczynkowy z Chłapowa, z definicji przeznaczony dla najbardziej wymagających. A na plażę w linii prostej wyjdzie ok. 350 metrów, a zatem całkiem niedaleko morza. Kilka eleganckich apartamentów posiada również tutejszy Hotel Kliper. Wprawdzie dwie gwiazdki to dla wielu osób skuteczny straszak, ale trzeba pamiętać że to system klasyfikacji według wyposażenia w pokojach oraz pewnych warunków pobytu, a nie skala ocen wrażeń i jakości. Cóż, jeśli ktoś woli hotele od 4 gwiazdek w górę, Chłapowem najpewniej i tak się nie zainteresuje. To mały kurort, który ma niewiele wspólnego z tętniącymi życiem metropoliami.

Pola kempingowe, domki letniskowe, pensjonaty, pokoje gościnne, ośrodki kolonijne, apartamentowce, hotele, obiekty spa… Chłapowo, choć samo z siebie jest małą wioską letniskową, to pod względem obiektów noclegowych blisko morza daje zaskakująco duże pole do popisu dla turystów spragnionych porządnego, niewątpliwie zasłużonego relaksu niedaleko plaży.

Polecamy również:

Komentarze (1)
Anonim 5.02.2018 12:33

O Chłapowie słyszałem tylko tyle, że stanowi wspaniałą wręcz miejscówkę dla miłośników paralotniarstwa. Ale pole namiotowe na ilustrującym wpis zdjęciu wygląda całkiem całkiem. Tego rodzaju klimatyczne noclegi, tak blisko plaży jak to tylko możliwe, po prostu muszą zapewniać niesamowite wrażenia. Pod jednym, absolutnie koniecznym warunkiem: że ktoś ma naprawdę wygodny materac albo karimatę, bo spanie na nierównej ziemi przez kilka dni z rzędu potrafi boleśnie dać w kość - nie tylko ogonową.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie