Łeba - noclegi przy plaży. Pensjonaty, apartamenty, hotele niedaleko morza

  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Nie odnaleziono

  Brak obiektów spełniających kryteria.

  Plaże Łeby niewątpliwie należą do najpiękniejszych w Polsce, a turyści wybierający się tutaj na wczasy chcą noclegu jak najbliżej morza. Miasto ma oczywiście sporo rozmaitych atrakcji - malownicze wydmy, tematyczne parki rozrywki, ciekawe wystawy czy wycieczkowe rejsy - ale to relaks na plaży stanowi najsilniejszy wabik dla przyjezdnych. Dlatego też miejsce noclegowe przy morzu stanowi w Łebie nadzwyczaj chodliwą usługę.

  Naturalnie cieszącą się największym wzięciem w terminach lipcowych i sierpniowych, w samym szczycie sezonu wakacyjnego. Jednak pomysł, żeby pojechać do Łeby w ciemno i poszukać jakichś wolnych pokoi blisko plaży już na miejscu, na dodatek w korzystnej cenie. Letnie terminy w tych najdogodniej położonych obiektach noclegowych będą już dawno pozajmowane. Dlatego letni wypoczynek - czy to w hotelu, czy też w skromnych domkach letniskowych - należy planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i rezerwować pobyt odpowiednio wcześnie. Najlepiej zaraz po tym, jak pokażą się konkretne cenniki na dany rok, co w Łebie najczęściej ma miejsce na przełomie stycznia i lutego. A gdzieś tak od maja/czerwca w kurortach nad morzem pozostaje liczyć na łut szczęścia i dopisywać się na listy oczekujących na to, aż ktoś inny zrezygnuje. Tyle że mało kto odwołuje rezerwacje w pensjonatach i innego rodzaju ośrodkach przy plaży.

  Cały ten pośpiech wydaje się konieczny pomimo faktu, że akurat sektor usług na noclegi Łeba ma bardzo rozbudowany i w sumie łóżek dla turystów czeka tutaj całkiem sporo. Jeśli chodzi o faktyczną bliskość morza, to w całym kurorcie nie ma sobie równych czterogwiazdkowy hotel Neptun. W zasadzie jako jedyny ośrodek wypoczynkowy w mieście znajduje się de facto na plaży. Lokalizacja 10/10, w środku mnóstwo wygód i przyjemnych dodatków - od restauracji, przez basen po strefę SPA - tylko cena zwala nóg. Na wydatek rzędu 900 zł dziennie za dwuosobowy pokój hotelowy albo 1200 zł za nocleg w apartamencie przy plaży raczej niewielu może sobie pozwolić. Cóż zrobić, pozostaje przygotować się na krótkie spacery, zanim będzie można się rozłożyć na piasku u zażyć kąpieli słonecznych i/lub morskich.

  Zaledwie 300 metrów od morza w Łebie znajduje się choćby szereg prywatnych kwater. Przyjemne warunki pobytu, familijna atmosfera, wreszcie stosunkowo niewielki dystans zarówno do centrum miasta, jak też na kąpieliska przy morzu. Konkretny przykład: “Pokoje Gościnne Nad Morzem”, wyceniane na 80-100 zł za dobę od osoby. Albo położony po sąsiedzku pensjonat Holiday Łeba - w zależności od terminu, liczby uczestników, liczby noclegów jeszcze paru innych czynników, tutejsze pokoje i apartamenty kosztują od 70 do 135 zł za osobę. Jak na miejscówkę tak blisko plaży, a także naturalne różnice w standardach, ceny wydają się dobrze wyważone.

  Na szczególną uwagę turystów, którym bardziej zależy na jak najniższych kosztach pobytu nad morzem niż dostępnych “all inclusive” atrakcjach i luksusach, zasługują również domki letniskowe. Maksimum prywatności i swobody, a jednocześnie wszystko co naprawdę niezbędne zawsze będzie pod ręką. Zwłaszcza oferta Ośrodka Wypoczynkowego “Szarotka”, dysponującego na swoim terenie blisko morza domkami letniskowymi w aż 9 różnych wariantach, wydaje się szczególnie warta dokładniejszego sprawdzenia.

  Na powyższych przykładach doskonale widać, iż Łeba posiada rozbudowaną bazę noclegową, która powinna spełnić oczekiwania najróżniejszych grup turystów. Pozostaje znaleźć ofertę spełniającą konkretne wymagania… i pospieszyć się z rezerwowaniem, gdyż wolnych pokoi i miejscówek niedaleko plaży z każdym dniem ubywa.

  Polecamy również:

  Komentarze (1)
  MaThek
  2.02.2018 11:40

  Łeba wygląda na jeden z najlepszych nadmorskich kurortów, jakie mamy na bałtyckim wybrzeżu w Polsce. Na zdjęciach i w przewodnikach wszystko wygląda nadzwyczaj intrygująco. Bardzo żałuję, że nie miałem okazji wpaść do Łeby na dłużej niż długi weekend. Bo to, że z większości obiektów noclegowych na fantastyczne plaże trzeba się przejść kawałek, akurat w Łebie zupełnie nie doskwiera.

  Dodaj komentarz