Boże Ciało 2024 nad jeziorem

(1)
  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Taki widok na “dzień dobry” nastraja pozytywnie na cały dzień w . Okolica w pełnej krasie z pokoju Apartamenty Leśna Plaża.

  Apartamenty Leśna Plaża

  Brenno,

  Długi Weekend Bożego Ciała nad jeziorem - Magiczne chwile w serdecznej atmosferze tylko w Apartamentach Leśna Plaża Brenn

  Spędź Boże Ciało nad jeziorem

  Zawsze w czwartek, dokładnie 60 dni po wielkanocnej niedzieli, przypada święto Bożego Ciała. Jako że jest to dzień ustawowo wolny od pracy (i szkoły),to i okazja do wyjazdu nad jezioro na Mazury jest przednia. Wiele osób nie musi poważnie nadwyrężać przysługującego im limitu urlopowego, żeby urządzić sobie przyjemny, długi weekend. Czerwcowy albo majowy, gdyż planując Boże Ciało nad jeziorem trzeba spojrzeć w kalendarz na 2024 rok i sprawdzić dokładnie okres pomiędzy 21 maja a 24 czerwca. Do wakacji w tym momencie będzie już bardzo blisko, dlatego znakomita większość ośrodków noclegowo-turystycznych w takich kurortach jak Mikołajki czy Węgorzewo działa już na pełnych obrotach. Z Bożym Ciałem nad jeziorem jest trochę tak jak z ostatnim testem przed poważnym egzaminem, jakim niewątpliwie dla branży turystycznej jest wysoki sezon letni. Przyjezdni mogą tym samym liczyć na pełną dostępność wszystkich atrakcji, jakie czynią Mazury prawdziwie cudownym miejscem na Ziemi. Boże Ciało nad jeziorem pozwoli z nich skorzystać przy zdecydowanie większej swobodzie, niż w środku lipca lub sierpnia. Oczywiście mniejsze (nieco) obłożenie dotyczy w pierwszej kolejności regionalnych muzeów i rodzinnych parków rozrywki, zapewniających przednią - niekoniecznie wysoce wyrafinowaną - zabawę. A to tylko jeden z wielu sposobów na wypoczynek w ramach Bożego Ciała nad jeziorem na Mazurach. Mając na względzie duchowy charakter tego święta, warto poświęcić trochę czasu lokalnym zabytkom architektury sakralnej. Piękne kościoły to niebywale wdzięczny temat na Boże Ciało nad jeziorem. Można się jednak domyślać, że spora grupa turystów ograniczy się do “odrobienia pańszczyzny” kościelnych uroczystości, a większość wolnego czasu przeznaczy na relaks i zasłużony odpoczynek. Czego jak czego, ale kuszących sposobności do aktywnego wypoczywania Bożemu Ciału nad jeziorem z pewnością nie zabraknie. Liczne i malownicze szlaki wodne (żaglówki, kajaki),wypożyczalnie rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego przy plażach, boiska na świeżym powietrzu, aquaparki, całoroczne lodowiska… W wydaniu sportowym Boże Ciało nad jeziorem w 2024 roku będzie obfitować w ciekawe alternatywy. Niezależnie od tego, jakąż to pogodę ześlą nam niebiosa. W ostatnich latach Boże Ciało sporo zyskało w kwestii turystycznej, jako dogodny termin do krótkiego wypoczynkowego wyjazdu. Jeziora i Mazury natomiast już od dłuższego czasu cieszą się wśród podróżnych wielką popularnością. Efekt mógł być tylko jeden - specjalne pakiety pobytowe na Boże Ciało nad jeziorem przygotowują najróżniejsze obiekty noclegowo-wypoczynkowe, od luksusowych hoteli po położone w zacisznych zakątkach osiedla kameralnych domków letniskowych.