4 najciekawsze atrakcje na Boże Ciało w górach

Wypoczynek z okazji święta Bożego Ciała coraz częściej przybiera formę długiego weekendu, idealnego na kilkudniowy wyjazd w celach turystycznych. Bardzo dobrym kierunkiem są polskie góry. Przebywając w Zakopanem, Wiśle czy Karpaczu pomiędzy 21 maja a 24 czerwca - takie jest bowiem okienko kalendarzowe na Boże Ciało - dostaje się wiele świetnych okazji do przyjemnego relaksu. Dostępnych od razu po kościelnych uroczystościach.

Piesze i rowerowe szlaki stoją otworem - a pogoda jest idealna do wypraw w szczytowe partie gór. Już nie ma mrozów,a największe upały dopiero przyjdą, co sprzyja wycieczkom po malowniczych okolicach. Oczywiście w górach trzeba być zawsze przygotowanym na gwałtowną zmianę warunków atmosferycznych.

Gorąca kąpiel z widokiem na góry - specjalność tych kurortów, które mogą pochwalić się basenami i aquaparkami funkcjonującymi na bazie wód termalnych z głębokich odwiertów. Pływanie czy wodne masaże pod dachem też są przyjemne, lecz pod chmurką naprawdę wiele zyskują. Najsłynniejsze (co nie znaczy najlepsze) baseny termalne mieszczą się w okolicach Białki i Bukowiny Tatrzańskiej.

Piękne świątynie i kościółki - architektura sakralna w górskich rejonach zwykle traktowana jest ze szczególnym pietyzmem, co w naszym kraju doskonale widać. Drewniane budowle pełne regionalnych motywów, potężne i strzeliste konstrukcje z kamienia, wymyślne kształty nowoczesnych przybytków… czego tu nie ma! Wprawdzie na Boże Ciało istotniejsza wydaje się być procesja po ulicach, to i tak kościoły będą dodatkowo udekorowane, co tylko doda im piękna.

Na nartach w krótkim rękawku - z tym letnim strojem to chyba pewna przesada, ale narciarstwo zjazdowe dawno po sezonie zimowym staje się coraz łatwiej dostępne. Z przynajmniej dwóch powodów. Niektóre stoki pokryte są znanym ze skoczni narciarskim igelitem, natomiast część stacji narciarskich posiada już niezwykle efektywne systemy sztucznego naśnieżania, które sprawdzają się nawet przy kilkunastostopniowych temperaturach.

A Ty? Wybierasz się na Boże Ciało w góry?

Dodano: 2017-06-05 11:50:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz