Władysławowo - noclegi blisko morza. Domki, pensjonaty, hotele niedaleko plaży

Szybkie spojrzenie na Władysławowo pod kątem interesujących opcji na komfortowe noclegi przy plaży. W jak najszerszym zakresie, od tanich pokoi gościnnych w skromnych kwaterach u mieszkańców miasta po hotele z luksusowymi apartamentami oraz kompleksową obsługą personelu. We Władysławowie funkcjonuje wystarczająco dużo rozmaitych obiektów noclegowych, aby każdy mógł wybrać coś ciekawego. Wolne miejsca i bliskość morza to już zupełnie inne sprawy.

Tak się bowiem składa, że znaczną część linii brzegowej w granicach kurortu zajmują port rybacki i związane z nim zakłady przetwórcze, a także obiekty słynnego w pewnych kręgach cetniewskiego COS-u. Centrum sportowe ma wprawdzie wygodne pokoje przy plaży, tyle że zwykle nocują tutaj kadry narodowe i reprezentanci Polski. Z Władysławowem tak się sprawy mają, że nocleg naprawdę blisko morza (do 250 metrów w linii prostej) znajduje się stosunkowo niewiele ośrodków wypoczynkowych. A z uwagi na ogromną atrakcyjność miejscowości, miejsca na sezon letni w obiektach położonych przy biegnącej wzdłuż wybrzeża ul. Hryniewieckiego zwykle wyprzedają się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. O naturalnie wyższych cenach za dogodnie zlokalizowane pokoje już nie wspominając.

Tuż przy morzu jak na uwarunkowania Władysławowa noclegi zapewnia chociażby szereg hoteli oraz apartamentowców. Pierwszy z brzegu przykład: trzygwiazdkowy Hotel Rejs. Elegancki obiekt w nowoczesnym budynku, cechujący się stylowo urządzonymi wnętrzami, kompleksowym wyposażeniem. Posiada również zaplecze konferencyjne, wykwintną restaurację, własną strefę SPA z zaawansowanymi urządzeniami i szeroką listą zabiegów kosmetycznych do wyboru. Słowem: full service, na dodatek 100 metrów od kąpieliska. Równie blisko plaży znajdują się także Pokoje i Apartamenty Samochwał. Komfort wciąż na wysokim poziomie, ale węższa paleta dodatków przekłada się na odczuwalnie niższą cenę. Różnice pomiędzy 2-osobowymi pokojami za 300 zł a hotelowymi apartamentami po 700-800 zł za dobę nie biorą się znikąd.

Władysławowo posiada też kilka interesujących pensjonatów. Względnie blisko plaż położony jest chociażby Ośrodek Bursztyn. Tego rodzaju obiekty noclegowe spokojnie można potraktować jako wariant pośredni pomiędzy kameralną kwaterą u prywatnej osoby a obfitującym w wygody - tudzież luksusy - hotelem. Dzięki temu turyści odpoczywający w pensjonatach przy morzu cieszą się wysokim komfortem oraz atmosferą przywodzącą na myśl rodzinny dom. Rzecz jasna takim przytulnym klimatem najsilniej emanują kwatery u mieszkańców Władysławowa. Choć tutaj właściwie wszystko zależy podejścia gospodarzy.

W kontekście noclegów blisko morza we Władysławowie trzeba jeszcze przypomnieć o domkach letniskowych. Te znajdują się przede wszystkim na obrzeżach kurortu, czyli w większości przypadków ponad 750 metrów od plaży. Jednym z chlubnych wyjątków będą tutaj domki letniskowe w Ośrodku Wypoczynkowym Neptun. Obiekt sąsiaduje z COS-em, odległość w linii prostej do morza to 250-300 m - a więc wystarczająco komfortowo dla większości turystów.

Polecamy również:

Komentarze (1)
MaThek 5.02.2018 14:24

Władysławowo to co i rusz zmienia swój zasięg - raz jest samodzielnym miastem (a raczej miasteczkiem), innym razem tworzy jedną całość razem z okolicznymi letniskami. Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo, a bodajże nawet Chałupy raz na jakiś czas są włączone lub wyłączane z granic Władysławowa. Z tego co kojarzę, to ostatnio (styczeń 2015) mieliśmy "rozbicie dzielnicowe". Dlatego też zakres ofert na noclegi blisko morza we Władysławowie potrafi się poważnie zmienić niemal z dnia na dzień. We wspomnianych miejscowościach wiele obiektów turystycznych nadal reklamuje się Władysławowem, mimo że formalnie do miasta już nie należą.

Dodaj komentarz
Wyślij zapytanie