Jurata - noclegi niedaleko plaży. Pensjonaty, hotele, SPA blisko morza

  Wybierz termin pobytu
  Wybierz termin pobytu
  2 dorosłych, 0 dzieci
  Nie odnaleziono

  Brak obiektów spełniających kryteria.

  Przekrój poglądowy przez bazę turystyczną Juraty i noclegi blisko morza dostępne w tym ekskluzywnym kurorcie. A skoro każdy tutejszy hotel, apartamentowiec, pensjonat czy dom wypoczynkowy w zasadzie spełnia warunek bliskości plaży, postaramy się skoncentrować na różnorodności oferowanych noclegów oraz konkretnych przykładach. Trudno żeby było inaczej, skoro kameralna Jurata znajduje się na wąskim (ok. 800 metrów szerokości) pasie lądu pomiędzy Zatoką Pucką a otwartym Morzem Bałtyckim.

  Pozostaje tylko jeszcze przypomnieć, że szersze i generalnie wygodniejsze do zażywania kąpieli morskich oraz słonecznych są plaże północne. Z kolei na południe powinni udać się miłośnicy sportów wodnych, gdyż tam można liczyć na łagodniejszą falę. Niewątpliwie noclegi blisko morza w Juracie docenią zarówno wczasowicze preferujący aktywny wypoczynek, jak też turyści planujący leżeć plackiem na plaży przez cały turnus. Osoby lubiące prawdziwe wygody najpewniej będą szukać wolnych pokoi bądź apartamentów w hotelach. Tych luksusowych, skategoryzowanych największą liczbą gwiazdek. Spośród miejscowych hoteli przy morzu zdecydowanie wyróżnia się Hotel Bryza Resort & SPA. Duży teren, własne korty tenisowe, lokalizacja właściwie na plaży, profesjonalna obsługa, wyśrubowane standardy… Słowem: maksymalny komfort.

  Za wygodami w rodzaju rozkosznych zabiegów spa czy metod relaksu z kategorii wellness rzecz jasna idą odpowiednio wysokie ceny. Taki pełen przyjemnych zbytków, atrakcji i dodatków nocleg blisko plaży zdecydowanie nie nadaje się na każdą kieszeń. Pod względem przystępności lepszym rozwiązaniem będą pensjonaty. Nadal bardzo wygodne pokoje, a przy tym nawet kilkukrotnie tańsze apartamenty. Jeden z lepszych związanych z Juratą przykładów na taki pensjonat to Villa Camp. Warto też wspomnieć o kwaterach przy morzu, takich jak Pokoje Gościnne Pod Muszelką. Nie tylko korzystne z finansowego punktu widzenia, ale też wyróżniające się kameralnym, familijnym klimatem. W każdym razie jeśli nadaje się na podobnych falach co gospodarze danej kwatery przy plaży.

  Turyści wybierający się do Juraty często zwracają uwagę nie tylko na komfort noclegu, ale też stopień prywatności. Nie da się ukryć, że w kwaterze z właścicielami albo hotelu z wieloma innymi gośćmi nie wszyscy czują się wystarczająco swobodnie. Dlatego decydując się na noclegi blisko plaży wybierają apartamenty - jeśli mają na to środki - albo domki letniskowe. Tych drugich jest w Juracie stosunkowo niewiele, jak już wspominaliśmy to kurort ekskluzywny, prestiżowy. Domki letniskowe przy plaży średnio się wpisują w taki obraz… ale na terenie pensjonatu Wydmuchówka są trzy- i czteroosobowe letniaki. W wersji kempingowej, ale zawsze.

  W zakresie usług na noclegi blisko plaży Jurata mocno koncentruje się na lepiej sytuowanych finansowo klientach, którzy są w stanie zapłacić więcej za to, że odpoczywają w sąsiedztwie rezydencji Prezydenta RP. To oczywiście daleko idące uproszczenie, ale nie da się ukryć że pokoje i apartamenty w Juracie są wyceniane wyżej, niż wynikałoby to z samych standardów. Ale też bardziej uzasadnione ekonomicznie możliwości na nocleg niedaleko morza da się tutaj znaleźć.

  Polecamy również:

  Komentarze (1)
  Anonim
  6.02.2018 11:51

  Z tego co słyszałem, to Juratę i proponowane tutaj noclegi niedaleko plaży można z czystym sumieniem polecić tylko takim turystom, którzy potrafią lekką ręką wydać po kilkaset złotych dziennie za sam pobyt w jakimś hotelu czy pensjonacie. Przeglądałem sobie kiedyś niezobowiązująco oferty z Juraty, aż natrafiłem na jakiś apartament po 1500 zł (sic!) za dobę - i to chyba za osobę. Nie pamiętam dokładnie, kliknąłem szybko "X" żeby się niepotrzebnie nie denerwować.

  Dodaj komentarz