GrapaSki Czarna Góra

Ośrodek narciarski na północno-zachodnich zboczach Litwinki (902 m n.p.m.), nad prawym brzegiem rzeki Białki. Trasy na czarnogórskiej Grapie w większości należą do łatwych - tylko jedna z czterech, o długości kilometra i różnicy poziomów 151 m, oznaczana jest na czerwono jako średnio-trudna.

Pozostałe stoki mają 80, 120 oraz 400 metrów długości. Wszystkie trasy posiadają systemy oświetlenia i naśnieżania, a śnieg ubijają i wyrównują ratraki. Do dyspozycji miłośników rekreacyjnej (lub szalonej) jazdy są 4 wyciągi: trzy orczyki o zdolności przewozowej 400-900 osób na godzinę oraz wyprzęgana kolej krzesełkowa dla czterech osób, która obsługuje do 2400 os./h. Miłą odmianę od szusowania na deskach oferuje odpowiednio wyprofilowany tor snowtubingowy. Na GrapaSki działają również narciarskie przedszkole, serwis i wypożyczalnia sprzętu oraz dwa punkty gastronomiczne.

Podobnie jak na większości stacji narciarskich w pobliżu Białki Tatrzańskiej, tak i na Grapie Ski obowiązują skipassy programu TatrySki. W sezonie 2016/17 jeden karnet umożliwiał jazdę w aż 9 różnych ośrodkach, w tym słowackim Bachledova Ski i dwóch w pobliżu Szczawnicy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy