Atrakcje w

(13)
0.8 km od centrum

Tatrzańska kraina lodu - zespół 3 nowoczesnych lodowisk, z czego 2 działają pod dachem, jedno to tor na świeżym powietrzu. Na miłośników ślizgania się po zamarzniętej wodzie (w całkowicie bezpiecznych warunkach) czeka łącznie 2000 m² terenu do jazdy i 600 par łyżew w wypożyczalni. Dzięki agregatom pośmigać można mniej więcej od listopada do późnej wiosny.

0.9 km od centrum

Barwny, trwający z reguły dwa dni festyn, będący doskonałą okazją by zabawić się po góralsku. Obok tańców, występów folkowych kapel i uczty z regionalnymi przysmakami w roli dań głównych, odbywają się poważne konkursy. Turyści walczą o tytuły Ceperki i Cepra, natomiast mieszkańcy Podhala - Harnasia Roku. Zmagania to kolorowe, nieraz bardzo zabawne widowiska.

0.9 km od centrum

Prawy dopływ Dunajca kryje w sobie spory potencjał dla miłośników górskich sportów wodnych. Kajakowe, ale także raftingowe wyprawy Białką z roku na rok zyskują na popularności. Najlepszy czas na taką wycieczkę to wiosenne roztopach, kiedy nurt jest wyjątkowo bystry. W okolicy powstało już wiele wypożyczalni, a mówi się o budowie przystani i przystanków.

0.9 km od centrum

Trasa górska Białka Tatrzańska – Czarna Góra – Białka TatrzańskaZ Białki Tatrzańskiej należy kierować się na Bukowinę Tatrzańską. Następnie przez Głodowski Wierch, Gliczarów Górny, Leśnicę i Koteln...

0.9 km od centrum

Wyjątkowo silny magnes na miłośników białego szaleństwa - prawdopodobnie największy ośrodek sportów zimowych w okolicy Białki Tatrzańskiej. Kotelnica Białczańska ciągnie się przez zbocza trzech kol...

0.9 km od centrum

Zabytkowy drewniany kościółek z gontowym dachem, zbudowany w 1700 roku Swego czasu wyróżniał się bogatym, barokowo-klasycystycznym wyposażeniem pełnym dzieł sztuki sakralnej. Większość jednak przeniesiono po 1921 r. do nowej, kamiennej świątyni, wzniesionej dosłownie po drugiej stronie ulicy. W starym działa obecnie Muzeum Ciesiółki Podhalańskiej.

1.1 km od centrum

Sportowa, typowo letnia atrakcja dla całej rodziny - ale i zimą można liczyć na ciekawe propozycje. Podstawą są jednak tory pełne rozmaitych przeszkód, zawieszonych ładnych parę metrów nad ziemią. W białczańskich “Tatrach” przygotowano 3 trasy - “Leśnych Ludków” dla małych dzieci, dość łatwą “Adventure” i trudną “Extreme” - i 8-metrową ściankę wspinaczkową.

1.1 km od centrum

Kameralna stacja narciarska, funkcjonująca niejako w ramach obiektu hotelowego, sąsiadująca z Kotelnicą Białczańską. Rzecz jasna na trzech trasach Bania Ski & Fun może szusować każdy, kto zaopa...

1.2 km od centrum

Park wodny w Tatrach, oferujący multum atrakcji z pięknymi górskimi krajobrazami w tle. Kompleks dysponuje kilkunastoma różnego typu nieckami basenowymi, wypełnionymi wodą termalną i szeregiem umilających kąpiel urządzeń. Łączna powierzchnia lustra wody w Bani to blisko 1400 m². Bardzo rozbudowana jest także oferta saunarium oraz zabiegów SPA & Wellness.

2.3 km od centrum

Bardzo dobre miejsce do tego, żeby zacząć swoją przygodę z narciarstwembiegowym. Na górskiej grani, na terenach pomiędzy Jankulowskim Wierchem a Kotelnicą Białczańską, wytyczono pięć pętli - raczej łagodnych - dla amatorów tego zimowego sportu. Ich długość wynosi od 1250 do 4380 metrów (łącznie blisko 14 km), a różnica poziomów mieści się w przedziale 30-62 m.

3.7 km od centrum

Stacja narciarska w południowej części Białki Tatrzańskiej, bardzo blisko zintegrowana z innym pobliskim ośrodkiem sportów zimowych - Kotelnicą Białczańską. Zresztą obie bazy uczestniczą w programi...

4.0 km od centrum

Spisz to historyczna kraina, leżąca współcześnie na obszarze Polski i (w przeważającej większości) Słowacji. Wyróżnia się pewną kulturową odrębnością, najbardziej widoczną w architektonicznej stylistyce zabytków, które ocalały z minionych wieków. Są to głównie kościoły, pałace, chaty. Spiski krajobraz zachował się nieźle m.in. w Trybszu, Niedzicy czy Kacwinie.

14.4 km od centrum

Licząca ok. 63,5 km² dolina walna - druga taka największa w całych Tatrach - z której wypływa 41-kilometrowy prawy dopływ Dunajca. Dolinę Białki uformował lodowiec, którego grubość szacuje się na 300 metrów. Ten niebywale piękny rejon, gdzie żyją m.in. niedźwiedzie, kozice, rysie, a także lipienie i pstrągi, przecinają liczne szlaki turystyczne.

Nasi partnerzy