Jezioro Wisełka

Miejscowość Wisełka leży na Pojezierzu Wolińskim, które składa się z sześciu większych jezior i kilku mniejszych. Między innymi, najbliżej wioski, znajduje się jezioro o tej samej nazwie co miejscowość, czyli Wisełka. Mierzy ono około 20 ha powierzchni i 8 m głębokości. Jest to jezioro rynnowe, polodowcowe, które otaczają lasy i łąki. 

Jest to miejsce niesamowite. Łączy w sobie uroki nadmorskie, mazurskie, a nawet górskie ze względu na Pasmo Wolińskie. Dojazd do jeziorka dostarcza nam niebywałych wrażeń. Otóż zjeżdżając ulicą Warnowską jedziemy bardzo stromą drogą w dół, czując się jak na południu Polski. Przy jeziorze można wypożyczyć sprzęt wodny i zaczerpnąć lekcji windsurfingu. Spędzanie tu czasu, to czysta przyjemność. Można powiedzieć, że to miejsce konkurencyjne dla plaży nadmorskiej. Las chroni od wiatru a woda jest cieplejsza od wód Bałtyku

Oprócz opalania się nad brzegiem jeziora, kąpania się w ciepłej wodzie i czynnego wypoczynku na desce windsurfingowej turyści, zwłaszcza płeć męska, chętnie korzystają z zasobów rybnych jeziorka. W Wisełce żyją takie gatunki ryb jak węgorze, okonie, leszcze, liny i szczupaki. Jezioro jest pięknym pejzażem dla domków letniskowych znajdujących się na skarpie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Doskonałe miejsce do wędkowania, windsurfingu, niezobowiązującego żeglowania czy kąpieli - wodnej bądź słonecznej. Jeden z największych śródlądowych akwenów na wyspie Wolin, noszący tę samą nazwę co pobliska miejscowość. Jezioro Wisełka powstało w wyniku działalności i cofania się lodowca, typu rynnowego, o powierzchni 20 hektarów i głębokości do 8 metrów.

Jezioro Wisełka warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy