Atrakcje w

(8)
0.7 km od centrum

Doskonałe miejsce do wędkowania, windsurfingu, niezobowiązującego żeglowania czy kąpieli - wodnej bądź słonecznej. Jeden z największych śródlądowych akwenów na wyspie Wolin, noszący tę samą nazwę co pobliska miejscowość. Jezioro Wisełka powstało w wyniku działalności i cofania się lodowca, typu rynnowego, o powierzchni 20 hektarów i głębokości do 8 metrów.

1.0 km od centrum

Jeden z mniejszych akwenów w bezpośrednim sąsiedztwie Wisełki, za to o wyjątkowej urodzie i jednym w swoim rodzaju klimacie. Potwierdzają to zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i odwiedzający to miejsce turyści. Wypoczynek ułatwiają parkingi, stanowiska pod grilla i pomosty. Jednak zanim zarzuci się wędkę, trzeba wykupić stosowne zezwolenie.

1.4 km od centrum

Plaża w Wisełce jest odseparowana od samej miejscowości. Dojazd do niej prowadzi przez las. Odległość plaży od wioski wynosi 1200 m. Biorąc pod uwagę, jak piękna droga do niej prowadzi, to samo dot...

1.9 km od centrum

Jak dotąd jedyna w Polsce w całości zautomatyzowana i kompletnie bezobsługowa (nie licząc przyjeżdżających od czasu do czasu pracowników technicznych) latarnia. Konstrukcję zainstalowano i uruchomiono w 1962 roku na zrębach kamiennej wieży widokowej, która od tego czasu pozostaje zamknięta dla turystów. Wzniesienie Kikut, na którym stoi latarnia, sięga 70 m n.p.m.

2.4 km od centrum

Jezioro Czajcze to drugie największe (81 hektarów powierzchni) jezioro na całym Wolinie. Stanowi kryptodepresję, tj. jego dno znajduje się poniżej poziomu morza. Kształt podkowy to efekt naturalnego przekształcenia wyspy z grodziskiem w półwysep. Charakteryzuje się dużą bioróżnorodnością, szczególnie wśród ptaków. Przebywają tu m.in. kaczki, czaple i łabędzie nieme.

2.5 km od centrum

Jedną z atrakcji w Wisełce jest Wydrzy Głaz. Znajduje się on przy brzegu Jeziora Czajcze. Tak jak jeziora, głaz jest efektem przemieszczania się lodowca. Ma on dość znaczne rozmiary. W obwodzie mie...

2.6 km od centrum

Kiedy Jezioro Czajcze miało jeszcze wyspę, ta stanowiła trudny do zdobycia punkt obronny. Nic dziwnego, że miejscowa ludność zdecydowała się wznieść zapewniające ochronę gród i wały, których pozostałości można dziś podziwiać. Wprawdzie pierwsze wzmianki o grodzisku pochodzą z XVI wieku, jednak jego powstanie datuje się na czas pomiędzy IX a XII stuleciem.

5.5 km od centrum

Jeden z punktów widokowych na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego, usytuowany na bodaj najwyżej położonym (93,4 m n.p.m.) szczycie na całym polskim wybrzeżu. Wierzchołek wzgórza znajduje się niemal dokładnie nad taflą Bałtyku - stromy klif, systematycznie podmywany i niszczony przez morze, opada niemal bezpośrednio do morza. Zrobienie zdjęcia - obowiązkowe.

Nasi partnerzy